Купуємо

Аромадифузори для будинку: як обрати відповідний

aromadyfuzory-dlya-budynku-yak-obraty-vidpovidnyj

Можливо, ви не чули слово «аромадифузори», але принцип дії цих пристосувань знайомий кожному. З найдавніших часів люди намагалися не тільки прикрасити свій будинок, а й наповнити його приємними ароматами. Адже пахощі налаштовують на потрібний лад, поліпшують настрій, допомагають розслабитися або навпаки — зосередитися.

Спочатку людина обкурювала приміщення травами, корою дерев, що під час спалювання виділяють димок з приємним запахом. Потім люди навчилися виділяти з рослин ефірні масла. Згодом з’явилися і перші аромалампи, що стали прообразом сучасних пристроїв.

Дифузор з паличкамиaromadyfuzory-dlya-budynku-yak-obraty-vidpovidnyj

Аромадифузори для будинку бувають двох видів:

 1. Конструкції з паличками.
 2. Ультразвукові прилади.

Перші — довготривалий бюджетний варіант, що складається з флакона, в якому розміщується ефірне масло, і очеретяних паличок. Придбавши такий набір, його можна відкрити вдома або в офісі. Потім вставити в горлечко пляшки палички. Через нетривалий час повітря в приміщенні наповниться приємними пахощами. Пористий очерет прекрасно вбирає і «проводить» аромат. Отож, вже за кілька годин ви чітко відчуєте тонкий запах масла.

Аромадифузори з паличками «працюють» досить довго. Поки не випарується все масло, вони будуть бездоганно виконувати свою функцію.

Користуючись таким пристосуванням, пам’ятайте:

 • інтенсивність аромату регулюють кількістю вставлених в аромадифузори тростинок. Отже, якщо хочете, щоб запах був сильнішим, додайте в пляшечку більше паличок;
 • за місяць-півтора тростинка повністю просочиться маслом. Переверніть її догори ногами і пахощі посиляться;
 • їдучи у відпустку / відрядження, варто вийняти з ємності з маслом палички і закрити флакон, щоб даремно не витрачати його вміст;
 • окремо купити аромарідину, а потім підливати її у флакон — розумне і практичне рішення. Врахуйте, що палички також із часом потрібно буде змінити. Пори очерету забиваються пилом, внаслідок чого він не так інтенсивно «проводить» аромат. Термін служби паличок у першу чергу залежить від їх якості. Тож, якщо хочете змінювати їх рідше, купуйте перевірену продукцію в торгових центрах мережі METRO.

Ультразвуковий аромадифузорaromadyfuzory-dlya-budynku-yak-obraty-vidpovidnyj

Ультразвукові аромадифузори розпилюють аромат за допомогою холодних ультразвукових хвиль. Працюють такі девайси від мережі, можуть мати низку додаткових функцій. Наприклад, багато таких аромадифузорів:

 • здатні іонізувати повітря і контролювати рівень його вологості;
 • мають вбудований таймер, годинник;
 • можуть служити світильником — є варіанти з різноманітним підсвічуванням.

Однак, врахуйте, що наявність такого роду додаткових опцій істотно підвищує вартість пристрою.

Обираємо ароматaromadyfuzory-dlya-budynku-yak-obraty-vidpovidnyj

З яким саме запахом вибрати аромадифузори — відгуки з цього питання вельми суперечливі, адже кожна людина має власні уподобання. Однак є аромати, які подобаються практично всім і діють на більшість з нас однаково, за винятком тих, хто має індивідуальну непереносимість (втім, такі люди, як правило, знають про наявність у себе подібної особливості).

Серед найбільш популярних — ефірні масла із запахом:

 • лимона, який допомагає розслабитися;
 • мандарина, що знімає нервове напруження;
 • тонізуючого апельсина;
 • заспокійливих кориці, яблук;
 • лаванди, зеленого чаю. З одного боку, ці аромати є нейтральними, з іншого — пробуджують приємні відчуття, поліпшують настрій;
 • ванілі, що допомагає від безсоння.

Виробники також пропонують дифузори з маслами, чий запах містить ноти брендових парфумів. Радимо купувати такі пристрої лише у разі, якщо ви дуже любите подібний аромат або будете використовувати пристосування для його розпилення в нежитлових приміщеннях.