Відпочиваємо

Чого не можна робити в аеропорту: список правил і порад для мандрівника-початківця

chogo-ne-mozhna-robyty-v-aeroportu-spysok-pravyl-porad-dlya-mandrivnyka-pochatkivtsya-1

Слово «аеропорт» в одних викликає приємні романтичні асоціації з подорожжю, зустріччю близьких або майбутнім польотом, в інших — страх і паніку. Не дивно, адже сучасні аеропорти — цілі комплекси величезних будівель, схожих на міні-міста, де все працює за своїм графіком і чіткими правилами. Якщо в ці правила не вписуєшся, то можна залишитись і за бортом. Як свідчить світова статистика передпольотних конфузів, тільки 13% пасажирів знають, чого не можна робити в аеропорту. Терміново покращуємо статистику та детально розповідаємо про всі правила!

Правила поведінки

Отже, ви вперше опинилися в аеропорту: перед вами вируючий внутрішній світ «повітряної гавані». Спокій, тільки спокій! Панікувати та метушитися — перше й основне, що заборонено робити в аеропорту. Дотримуйтеся чітких правил підготовки до польоту. Тут усе передбачено для комфорту та зручності пасажирів, скрізь є покажчики, а також співробітники, у яких у разі чого можна уточнити інформацію.

Аеропорт — не готель

Не варто приїжджати за 6–8 годин до посадки й потім спати на лавочках або сидіннях. Реєстрація пасажирів починається за 2–3 години до вильоту. Досить приїхати за півгодини до початку реєстрації, щоб спокійно пройти всі зони контролю.

Перебувати в аеропорту без посадкового квитка більше ніж добу також не можна. У разі тривалої затримки рейсу компанія-авіаперевізник зобов’язана надати номер у готелі.chogo-ne-mozhna-robyty-v-aeroportu-spysok-pravyl-porad-dlya-mandrivnyka-pochatkivtsya-3

Не влаштовувати пікнік

В аеропорту заборонено розташовуватися на підлозі: спати, грати з дітьми або їсти. Перекусити можна в спеціально відведених місцях. В аеропорту знаходяться як ресторани, так і невеликі барні стійки. Для дітей передбачені окремі ігрові зони та кімнати.chogo-ne-mozhna-robyty-v-aeroportu-spysok-pravyl-porad-dlya-mandrivnyka-pochatkivtsya-5

Не заважати нормальній роботі аеропорту

У цей пункт входить все, що може спровокувати збої роботи, перешкодити співробітникам або іншим пасажирам. У правилах поведінки прописані такі заборони:

 • без потреби використовувати аварійні кнопки, викликати поліцію та кликати на допомогу;
 • використовувати ліфти, ескалатори для розваги (катати дітей);
 • захаращувати проходи, сидіти на сходах, займати неналежні місця та не призначені для цього зони;
 • заходити в службові приміщення;
 • смітити, псувати майно аеропорту;
 • їздити по території аеропорту верхи на тваринах, на багажних візках, а також на велосипедах, скейтах, роликах та інших засобах пересування, крім інвалідного візка;
 • вигулювати, годувати або залишати без нагляду тварин;
 • відволікати співробітників аеропорту зайвими розмовами, розповідями особистих історій і анекдотів. Під час проходження митного контролю необов’язково повідомляти всю біографію та мету вашого польоту. Відповідайте тільки на конкретні запитання;
 • запускати квадрокоптери, повітряні змії, кулі;
 • біля стійки реєстрації лізти без черги, штовхатися та влаштовувати скандал;
 • організовувати мітинги, громадські збори, концерти. І вже точно на території аеропортів не варто проводити зліт анонімних аерофобів;
 • сперечатися та грубіянити співробітникам. Не потрібно затримувати чергу, якщо співробітники митного контролю попросять показати сумки, особисті речі або навіть зняти взуття. Пам’ятайте, що будь-які дії в аеропорту спрямовані на благо та безпеку пасажирів.chogo-ne-mozhna-robyty-v-aeroportu-spysok-pravyl-porad-dlya-mandrivnyka-pochatkivtsya-4

Правила етикету

В аеропорту щодня перебувають тисячі людей різних національностей, віросповідань, особистих переконань, принципів. Необхідно поважати права кожного та дотримуватися чітких правил етикету. Що не потрібно робити в аеропорту, щоб уникнути штрафів і неприємних ситуацій? Тут також прописаний цілий «кодекс честі» для кожного пасажира.

 1. Забороняється слухати музику без навушників, голосно розмовляти телефоном. Це правило звучить просто: дотримуйся тиші та порядку. Важливо: голосна розмова або наспівування улюблених пісень (музика) можуть перешкодити іншим почути оголошення посадки та реєстрації. В аеропорту і без того досить шумно.
 2. Не рекомендується ставити валізи на сидіння та лави. Якщо поставити сумку на підлогу для вас погана прикмета, здайте багаж на зберігання.
 3. Не можна прати речі або митися в рукомийнику. Для чищення одягу та прийняття душу в аеропорту є спеціальні сервіси.
 4. В аеропорт рекомендується вдягати зручний і практичний одяг. Жінкам забороняється ходити в купальнику або занадто відвертому вбранні, навіть якщо зал очікування — це єдине місце для спокушання вподобаного джентльмена. Окрім того, не варто використовувати різкі парфуми.
 5. Тут не можна фотографувати та знімати відео в комерційних цілях без дозволу адміністрації. За це можуть оштрафувати. Дозволяється робити тільки особисті фото та відео без обмеження прав і свободи інших людей.
 6. Забороняється проводити рекламну або будь-яку іншу агітаційну діяльність. Наприклад, не можна пропонувати житло, послуги, таксі, не маючи на це дозволу. Також сюди входить продаж/обмін товарів.
 7. Щоб не викликати невдоволення оточуючих, мамам із малюками не рекомендується привселюдно годувати немовлят, зціджувати молоко або міняти підгузки. Для цього практично в кожному аеропорту є безкоштовні кімнати матері та дитини, сповивальні столики в туалетах.
 8. Не зловживати спиртним — багато пасажирів «для хоробрості» можуть випити. Однак не можна розпивати алкогольні напої поза барами та ресторанами. Окрім того, людину в нетверезому стані можуть не пустити на борт.
 9. Забороняється курити поза спеціально відведеними для цього місцями.
 10. Обережно з гумором. Аеропорт — не найкраще місце для жартів. Тому на запитання «Чи везете заборонені товари, зброю або наркотики?» не варто відповідати «Так» або жартувати. За таке можуть не тільки зняти з рейсу, а й заарештувати.chogo-ne-mozhna-robyty-v-aeroportu-spysok-pravyl-porad-dlya-mandrivnyka-pochatkivtsya-6

Приємних польотів і хороших подорожей!