Слово «аеропорт» в одних викликає приємні романтичні асоціації з подорожжю, зустріччю близьких або майбутнім польотом, в інших — страх і паніку. Не дивно, адже сучасні аеропорти — цілі комплекси величезних будівель, схожих на міні-міста, де все працює за своїм графіком і чіткими правилами. Якщо в ці правила не вписуєшся, то можна залишитись і за бортом. Як свідчить світова статистика передпольотних конфузів, тільки 13% пасажирів знають, чого не можна робити в аеропорту. Терміново покращуємо статистику та детально розповідаємо про всі правила!
Правила поведінки
Отже, ви вперше опинилися в аеропорту: перед вами вируючий внутрішній світ «повітряної гавані». Спокій, тільки спокій! Панікувати та метушитися — перше й основне, що заборонено робити в аеропорту. Дотримуйтеся чітких правил підготовки до польоту. Тут усе передбачено для комфорту та зручності пасажирів, скрізь є покажчики, а також співробітники, у яких у разі чого можна уточнити інформацію.
Аеропорт — не готель
Не варто приїжджати за 6–8 годин до посадки й потім спати на лавочках або сидіннях. Реєстрація пасажирів починається за 2–3 години до вильоту. Досить приїхати за півгодини до початку реєстрації, щоб спокійно пройти всі зони контролю.
Перебувати в аеропорту без посадкового квитка більше ніж добу також не можна. У разі тривалої затримки рейсу компанія-авіаперевізник зобов’язана надати номер у готелі.
Не влаштовувати пікнік
В аеропорту заборонено розташовуватися на підлозі: спати, грати з дітьми або їсти. Перекусити можна в спеціально відведених місцях. В аеропорту знаходяться як ресторани, так і невеликі барні стійки. Для дітей передбачені окремі ігрові зони та кімнати.
Не заважати нормальній роботі аеропорту
У цей пункт входить все, що може спровокувати збої роботи, перешкодити співробітникам або іншим пасажирам. У правилах поведінки прописані такі заборони:
- без потреби використовувати аварійні кнопки, викликати поліцію та кликати на допомогу;
- використовувати ліфти, ескалатори для розваги (катати дітей);
- захаращувати проходи, сидіти на сходах, займати неналежні місця та не призначені для цього зони;
- заходити в службові приміщення;
- смітити, псувати майно аеропорту;
- їздити по території аеропорту верхи на тваринах, на багажних візках, а також на велосипедах, скейтах, роликах та інших засобах пересування, крім інвалідного візка;
- вигулювати, годувати або залишати без нагляду тварин;
- відволікати співробітників аеропорту зайвими розмовами, розповідями особистих історій і анекдотів. Під час проходження митного контролю необов’язково повідомляти всю біографію та мету вашого польоту. Відповідайте тільки на конкретні запитання;
- запускати квадрокоптери, повітряні змії, кулі;
- біля стійки реєстрації лізти без черги, штовхатися та влаштовувати скандал;
- організовувати мітинги, громадські збори, концерти. І вже точно на території аеропортів не варто проводити зліт анонімних аерофобів;
- сперечатися та грубіянити співробітникам. Не потрібно затримувати чергу, якщо співробітники митного контролю попросять показати сумки, особисті речі або навіть зняти взуття. Пам’ятайте, що будь-які дії в аеропорту спрямовані на благо та безпеку пасажирів.
Правила етикету
В аеропорту щодня перебувають тисячі людей різних національностей, віросповідань, особистих переконань, принципів. Необхідно поважати права кожного та дотримуватися чітких правил етикету. Що не потрібно робити в аеропорту, щоб уникнути штрафів і неприємних ситуацій? Тут також прописаний цілий «кодекс честі» для кожного пасажира.
- Забороняється слухати музику без навушників, голосно розмовляти телефоном. Це правило звучить просто: дотримуйся тиші та порядку. Важливо: голосна розмова або наспівування улюблених пісень (музика) можуть перешкодити іншим почути оголошення посадки та реєстрації. В аеропорту і без того досить шумно.
- Не рекомендується ставити валізи на сидіння та лави. Якщо поставити сумку на підлогу для вас погана прикмета, здайте багаж на зберігання.
- Не можна прати речі або митися в рукомийнику. Для чищення одягу та прийняття душу в аеропорту є спеціальні сервіси.
- В аеропорт рекомендується вдягати зручний і практичний одяг. Жінкам забороняється ходити в купальнику або занадто відвертому вбранні, навіть якщо зал очікування — це єдине місце для спокушання вподобаного джентльмена. Окрім того, не варто використовувати різкі парфуми.
- Тут не можна фотографувати та знімати відео в комерційних цілях без дозволу адміністрації. За це можуть оштрафувати. Дозволяється робити тільки особисті фото та відео без обмеження прав і свободи інших людей.
- Забороняється проводити рекламну або будь-яку іншу агітаційну діяльність. Наприклад, не можна пропонувати житло, послуги, таксі, не маючи на це дозволу. Також сюди входить продаж/обмін товарів.
- Щоб не викликати невдоволення оточуючих, мамам із малюками не рекомендується привселюдно годувати немовлят, зціджувати молоко або міняти підгузки. Для цього практично в кожному аеропорту є безкоштовні кімнати матері та дитини, сповивальні столики в туалетах.
- Не зловживати спиртним — багато пасажирів «для хоробрості» можуть випити. Однак не можна розпивати алкогольні напої поза барами та ресторанами. Окрім того, людину в нетверезому стані можуть не пустити на борт.
- Забороняється курити поза спеціально відведеними для цього місцями.
- Обережно з гумором. Аеропорт — не найкраще місце для жартів. Тому на запитання «Чи везете заборонені товари, зброю або наркотики?» не варто відповідати «Так» або жартувати. За таке можуть не тільки зняти з рейсу, а й заарештувати.
Приємних польотів і хороших подорожей!