Відпочиваємо

Де покататися на лижах в Києві та Україні

de-pokatatysya-na-lyzhah-v-kyyevi-ta-ukrayini-1

Всі, хто вперше в житті спробував кататися на гірських лижах або модному нині сноуборді, визнають: шкодують лише про те, що не зробили цього раніше. Оптимальний план — навчати майстерності катання із самого дитинства. У маленьких лижників менша вага, що дає змогу краще контролювати швидкість спуску, більше запалу та набагато менше, ніж у дорослих новачків, страху перед засніженим схилом. Але впевнено триматися на гірках можна в будь-якому віці. Отже, розробляємо план для здійснення мрії разом!

Де кататися на лижах — ідеї для новачків і досвідчених екстремалів

Здавалося б, навіть пошуковий запит «катання на лижах Київ» може здатися трохи дивним. Але насправді є місця, де покататися на лижах в Києві або поряд із ним, які ідеально підійдуть для оволодіння основами техніки гірськолижного спорту або сноубордингу. Ну а тим, хто вже пізнав щастя зимових розваг, катання дасть змогу трохи розігнати тугу та розім’ятися перед сезоном.

Головне місце збору лижників і бордистів у столиці — Протасів яр, де є чотири траси для різних рівнів підготовки:

  • дитяча навчальна;
  • для дорослих новачків;
  • комбінована траса для середнього рівня;
  • крутіший схил для досвідчених і спортсменів-професіоналів.

У Протасовому Яру розташовані два бугельні підйомники — одномісний і двомісний. До послуг клієнтів прокат спорядження та допомога інструкторів. У цього гірськолижного комплексу, єдиного в межах Києва, є тільки один недолік: він дуже залежний від погоди.

З огляду на теплі зими останніх років і часту відсутність снігу, катання на лижах у Києві може стати проблематичним через погоду. У будь-якому разі Протасів Яр варто мати на увазі, якщо в планах на зиму є відвідування гірськолижного курорту в Карпатах або Європі. Як мінімум, не виїжджаючи з міста, можна навчитися азам: надягати екіпірування, пристібати лижі, стояти на них, спускатися з некрутих схилів, гальмувати, змінювати напрямок руху.

За чверть години їзди від Києва є комплекс «Вишгора» зі схилом середнього рівня складності завдовжки 200 м, а також підйомник-траволатор (мультиліфт). Для тих, хто не готовий опанувати лижі або борд, тут є сноутюбінг — траса для спуску на надувних колах. Зрозуміло, на «Вишгорі» є прокат спорядження та професійні інструктори, які працюють із новачками будь-якого віку на спеціально огородженому схилі з міні-підйомником. Звичайно, тим, хто звик до різноманітності гірок на гірськолижних курортах, тут може бути нуднувато. Але є й певні переваги: з вершини гори відкривається приголомшливий вид, адже комплекс розташований на крутому схилі над Київським морем.

Ще один комплекс неподалік від столиці — «Гвоздів» (Васильківський район). Він відкрився в 2016 році, тому тут все новеньке: і прокатні речі, і підйомники. До послуг гостей три траси, дві з яких для підготовлених і одна для навчання лижників і бордистів. Є бугель і мультиліфт, прокат спорядження. Але якщо зима малосніжна, тут робити немає чого.

Покататися на лижах в Україні — не гірше, ніж у Європі

Плануючи зимовий відпочинок у горах і вирішуючи, де можна покататися на сноуборді та гірських лижах, більшість українців одразу ж робить вибір на користь Карпат. Найцікавіше місце для поціновувачів екстриму — це курорт Буковель. Йому немає рівних не тільки за кількістю трас і підйомників, а й… за цінами на послуги та проживання. На жаль, прагнучи до європейських стандартів у всьому, тут підтягують і вартість на зимовий відпочинок до європейських цін.de-pokatatysya-na-lyzhah-v-kyyevi-ta-ukrayini-2

Є і хороша новина: курорт обладнано сучасною системою снігових гармат. Завдяки цьому навіть у безсніжну зиму можна розсікати на численних трасах, милуючись фантастичними карпатськими краєвидами та насолоджуючись гарячим глінтвейном. У Буковелі обладнано 62 траси з 16 підйомниками. Вісім «чорних» спусків для професіоналів, 41 середньої складності і 12 для новачків. Загальна довжина трас становить 50 км. Численні точки прокату спорядження, інструктори для дітей і дорослих, готелі різного рівня сервісу — є все, щоб сповна насолодитися зимовим гірським відпочинком.de-pokatatysya-na-lyzhah-v-kyyevi-ta-ukrayini-3

Славське — система гірськолижних спусків і курортна місцевість із багатою історією, де можна й повчитися кататися, й насолодитися досить складними трасами, якщо дозволяє досвід. Основні переваги цього місця для зимової відпустки: близькість до залізничної станції (на відміну від Буковеля, до якого доведеться їхати кілька годин від Івано-Франківська), демократичні ціни й оточення. Але є і недоліки: тут немає снігових гармат, старі підйомники (переважно — бугельні, що не завжди підходить новачкам), мінімум інфраструктури.

У Славському приголомшлива природа, весела молодіжна атмосфера, безліч колиб із більш ніж скромними цінами на їжу та напої. Можна орендувати лижі, сноуборд. Основні гірськолижні зони Славського:

  1. Гора Тростян — рекомендується для лижників хоча б із мінімальною підготовкою;
  2. Гора Погар — різноманітні спуски;
  3. Гора Високий Верх — для підготовлених;
  4. Гора Менчул — також для тих, хто вже має певний досвід катання.

Пилипець — ще одне привабливе містечко в Закарпатті: 20 км трас, дивовижної краси пейзажі, канатна дорога (працює весь рік), крісельний підйомник.

Для катання обладнані схили гір Гимба і Жид-Магура. Пилипець — чудовий варіант для тих, хто хоче поєднати сімейний відпочинок із шліфуванням гірськолижного майстерності. Також тут можна навчитися сноубордингу, фрірайду. Добиратися до Пилипця найзручніше зі Львова.de-pokatatysya-na-lyzhah-v-kyyevi-ta-ukrayini-4

По сусідству з Пилипцем розташовано ще два курорти, не особливо відомих серед киян: Подобовець — на заході, Нижній Студений — на північному сході.

Прекрасне місце для поціновувачів фрірайду та неторканої, просто космічної карпатської природи — Драгобрат. Ще одна його фішка: сезон може тривати до травня. Але варто врахувати — новачкам буде не дуже комфортно, тому що більшість схилів потребують певної майстерності. Це найбільш високогірний гірськолижний комплекс в Україні: 20 трас різного рівня складності, досить розвинена інфраструктура.de-pokatatysya-na-lyzhah-v-kyyevi-ta-ukrayini-6

Воловець — ще одне популярне серед лижників і бордистів селище. Особливо серед тих, хто тільки почав несміливо підкорювати траси. До Воловця зручно діставатися залізницею зі Львова. Траса на курорті одна, і на ній буде дуже комфортно набути майстерності. А там уже до снаги і Буковель, і Драгобрат!