Купуємо

Декоративні подушки на дивані: як обрати підхожі

dekoratyvni-podushky-na-dyvani-yak-obraty-pidhozhi

Є універсальне правило, керуючись яким підбирають декоративні подушки для дивана: один аксесуар має бути прикрашений рослинним візерунком, інший — великим геометричним малюнком, третій — дрібним. Крім того, зображення на одному з виробів має містити всі використані кольори.

Відшукати декоративні подушки з чохлами потрібних вам фактур, відповідними візерунками, квітами не становитиме труднощів. Наприклад, у торговельних центрах мережі METRO ви знайдете великий вибір високоякісних подібних виробів. Але як підібрати декоративні подушки, які оптимально впишуться у ваш інтер’єр? Сподіваємося, наші рекомендації дадуть вичерпну відповідь на це питання.

dekoratyvni-podushky-na-dyvani-yak-obraty-pidhozhiЩо потрібно врахувати перед покупкою

До того як відправитися у магазин чи ознайомитися із каталогом товарів онлайн, вирішіть, яку суму ви готові виділити на придбання декоративних диванних подушок. Вартість виробів із мас-маркету та дизайнерських моделей відрізняється в рази. Крім того, пам’ятайте: для однієї кімнати знадобиться 3–5 подушок на диван плюс ще 1–2 на крісло.

Обираючи тканину, враховуйте майбутні умови «життя» виробів. Маленькі діти, тварини змушують відмовитися від дорогих велюру, шовку та придбати чохли з бюджетних, простих у догляді матеріалів.

Також необхідно визначитись із зовнішнім виглядом, величиною диванних подушок. До інтер’єру в сучасному стилі пасуватимуть вироби однакової форми, розміру. Для кімнати, декорованої в класичному стилі, доречно поєднання подушок різних конфігурацій.

Розглянуті вироби мають тішити око. Підбирайте декоративні подушки на дивани так, щоб вони зробили приміщення яскравішим та затишнішим.

dekoratyvni-podushky-na-dyvani-yak-obraty-pidhozhiТипові помилки під час вибору подушок на диван

Хочемо застерегти вас від помилок, яких часто припускаються під час вибору розглянутих виробів.

  1. Боячись помилитися з кольором, багато хто вибирає подушки, тон яких точно відповідає оббивці дивана. Але якщо розглянуті деталі інтер’єру ніяк не відрізнятимуться за кольором від м’яких меблів, то просто «загубляться» серед них.
  2. Чохол, виготовлений з того ж матеріалу, що й оббивка дивана, зробить композицію невиразною. Не врятує навіть контрастний відтінок.
  3. Текстильні салони пропонують чимало комплектів, де чохли на подушки за кольором і фактурою поєднуються зі шторами. На перший погляд, це стильне рішення. Але в підсумку кімната має бляклий вигляд, особливо коли в інтер’єрі використовуються всього два тони.
  4. Оформлення дивана подушками тільки з гладкою фактурою та однотонним забарвленням виглядає нуднувато. Використовуйте 1–2 вироби з чохлами з іншого матеріалу зі строкатими геометричними або флористичними візерунками.

dekoratyvni-podushky-na-dyvani-yak-obraty-pidhozhiЯк підібрати декоративні подушки: ТОП-5 порад

Важливо, щоб силует декоративної диванної подушки чітко «читався» з першого погляду. Аби досягти такого ефекту, обирайте вироби, виготовлені з матеріалу, що контрастує з оббивкою м’яких меблів.

  1. Зупиніться на чохлах більш світлих або темних відтінків, ніж колір дивана. Крім того, якщо плануєте помістити на м’які меблі кілька подушок, подбайте, щоб вони різнилися між собою. Частина аксесуарів має бути виконана у світлих тонах, а частина — в темних.
  2. Якщо диван нейтрального кольору (чорний, сірий, білий), придбайте яскраві подушки. З огляду на попереднє правило, підбирайте кольори, протилежні один одному на колірному колі. Наприклад, для зеленого контрастним є червоний, для жовтого — фіолетовий.
  3. Поєднуйте теплі та холодні відтінки. Жовтий, помаранчевий, червоний доповнюйте блакитним, синім, фіолетовим.
  4. Використовуйте чохли різної текстури. Особливо важливо дотримуватися цієї рекомендації, якщо віддаєте перевагу монохромним кольорам в інтер’єрі. Текстура аксесуарів має бути яскраво вираженою — в’язаний чохол, прикрашений ґудзиками, або оксамитовий із рельєфним малюнком.
  5. Плануючи пошити чохли, купляйте матеріали зі схожим, але не ідентичним візерунком. Наприклад, підійдуть тканини з дрібним і великим орнаментом.

dekoratyvni-podushky-na-dyvani-yak-obraty-pidhozhiФорма та розміри аксесуарів

Як підібрати диванні подушки, оптимальні за формою та розміром? Класичними вважаються квадратні (35×35 або 50×50 см) і прямокутні (30×40 або 40×65 см) аксесуари. Подібні вироби добре виглядають на м’яких меблях будь-якого розміру.

Для дитячої кімнати або мініатюрного дивана в кабінеті, спальні беріть менші аксесуари. До простору вітальні з великогабаритними меблями підійдуть декоративні подушки великого розміру.

Урізноманітнити аксесуари класичних форм допоможуть їхні круглі «побратими» або валики. Якщо ви не маєте нічого проти оригінальних подушок, зверніть увагу на вироби у вигляді трикутників, квітів, звіряток.

Важливий нюанс: «екзотів» серед подібних аксесуарів має бути не більше половини від їхньої загальної кількості. Для дивана середнього розміру беруть до 10 декоративних подушок, для крісла — до 3.

Оформлення дивана подушками

Розташувати декоративні подушки на дивані можна двома способами: симетрично або асиметрично. Який варіант буде оптимальним, залежить від обстановки в приміщенні.

Симетрії дотримуються в класичних інтер’єрах, кімнатах, де треба зберегти атмосферу респектабельності, гармонії. Асиметричне розташування аксесуарів пожвавить приміщення, зробить його менш манірним.

Розставляючи декоративні подушки на дивані, намагайтеся спочатку розмістити великі аксесуари, потім менші екземпляри та іншої форми. Якщо всі вироби, наприклад, прямокутні, а один круглий, покладіть останній у центр.

dekoratyvni-podushky-na-dyvani-yak-obraty-pidhozhiНехай вас не лякає наш досить об’ємний перелік правил і рекомендацій. Якщо вам потрібні подушки на диван, ви завжди можете прийти до будь-якого торговельного центру мережі METRO. Кваліфіковані консультанти з радістю допоможуть вибрати аксесуари, які зроблять ваш будинок ще красивішим, зручнішим і затишнішим.