Два рецепти ресторанних страв: фритата з цвітною капустою й мангольдом та запечене курча з червоною пастою карі — і вдало підібране вино
З кінця літа заклади поступово повертаються до звичних оборотів і кількості гостей. Щоб якісно обслуговувати велику кількість відвідувачів, страви в меню мають готуватися максимально просто й не перевантажувати кухню. Тож Олексій Міллер підготував для вас два рецепти страв, а Олексій Гіжко підібрав до них вдалі вина. Познайомтеся з ними, щоб додати у ваше меню швидкі в приготуванні й водночас смачні позиції.
Рецепт № 1. Фритата з цвітною капустою, райдужним мангольдом, лимоном і козячим сиром
Цей рецепт підійде для закладів з європейською кухнею, які хотіли би додати нову вегетаріанську страву у своє меню. Фритату можна подавати порційно або у формі. Основу для страви можна замінити на інші овочі сімейства хрестоцвітих.
Інгредієнти на 4 порції:
- 500 г цвітної капусти;
- 60 мл оливкової олії першого холодного віджиму;
- 100 г райдужного мангольда;
- 8 яєць;
- 500 мл молока;
- 40 г тертого пармезану;
- 200 г козячого сиру;
- 2 столові ложки лимонного соку;
- листя чебрецю;
- морська сіль, мелений чорний перець;
- 1 столова ложка дрібно тертої цедри лимона.
Спосіб приготування:
- Розігрійте духовку до 200 °C.
- Тим часом поріжте шматочками цвітну капусту й помістіть у форму для запікання, об’ємом 2 л. Збризніть її оливковою олією, потім перемішайте із сіллю та перцем. Випікайте продукт 20 хвилин або до золотистого кольору.
- Закип’ятіть підсолену воду у великій каструлі. Додайте мангольд і варіть 1–2 хвилини.
- Злийте воду та остудіть мангольд під холодною проточною водою. Потім покладіть на паперовий рушник, щоб вийшла зайва волога.
- Дістаньте з духовки цвітну капусту. Зменшіть температуру до 160 °C.
- Змішайте в глибокій мисці яйця, молоко, пармезан, чебрець, половину козячого сиру, сіль і перець. Збийте суміш до однорідності.
- Вилийте її у форму з цвітною капустою, зверху викладіть мангольд і залишки козячого сиру. Запікайте 30–40 хвилин, поки фритата не затвердіє й не стане золотистою.
Вино до фритати від сомельє 
Назва: Michel Laurent Sancerre Grande Réserve rosé.
Колір і смак: рожеве сухе.
Сорт винограду: «піно нуар».
Регіон: Долина Луари, Франція.
Цей напій має легкий фруктовий смак. У його ароматі можна почути ноти журавлини, вишні й малини, а також ванілі, гвоздики та вологого листя. Вино пасуватиме до вегетаріанських страв, особливо до овочів на грилі і страв із грибами.
Рецепт № 2. Запечене курча з червоною пастою карі
Ця страва буде доречна в закладі з ф’южн-кухнею, паназійською або європейською кухнями. Завдяки своїй простій рецептурі його легко готувати навіть у найбільш завантажені години роботи кухні.
Інгредієнти на 4 порції:
- 8 стегон курчат зі шкірою по 125 г;
- 100 г тайської червоної пасти карі;
- 400 мл кокосового молока;
- 250 мл курячого бульйону;
- 1 столова ложка рибного соусу;
- 4 листа кафрського лайма;
- коріандр, листя базиліку, паростки зеленого горошку та дольки лайма для подачі;
- приготовані на пару зелень і жасминовий рис для подачі.
Спосіб приготування:
- Розігрійте духовку до 220 °C. Візьміть жароміцну форму з товстим дном і викладіть у неї стегна курчат шкірою догори.
- Змішайте пасту карі, курячий бульйон, кокосове молоко й рибний соус. Полийте усе сумішшю. Додайте у форму листя лайма, накрийте кришкою й запікайте 20 хвилин. Потім зніміть кришку і продовжуйте запікати ще 20–25 хвилин або до золотистої шкірки.
- Дістаньте з духовки форму. Прикрасьте страву коріандром, базиліком і паростками. Подавайте курча зі шматочками лайма, зеленню й жасминовим рисом.
Вино до курчати з карі від сомельє
Назва: Kaikoura Bay Sauvignon Blanc Reserve Marlborough.
Колір і смак: біле сухе.
Сорт винограду: «совіньйон блан».
Регіон: Мальборо, Нова Зеландія.
Це вино блідо-лимонного кольору має збалансований смак з яскравою кислотністю й фруктовою інтенсивністю з відтінками ківі, білої смородини і зеленого банана. Має елегантний аромат. Напій буде доречним до білого м’яса, пряних рибних супів, морепродуктів і будь-яких овочевих комбінацій.
Ви можете адаптувати ці рецепти під себе, замінивши певні інгредієнти. Сподіваємося, ці ідеї надихнули вас на створення нових позицій у вашому меню.