Форель неймовірно смачна, ніжна та корисна. Її вживають навіть ті, хто не любить рибу й морепродукти. Форель може похвалитися величезною кількістю вітамінів, наявністю легкозасвоюваного білка, незамінних омега-3-поліненасичених жирних кислот.
Приготувати цю рибу зовсім нескладно. Особливо вишукана запечена форель в духовці або засмажена на відкритому грилі. Зіпсувати цю благородну рибу практично нереально. Вона смачна у будь-якому вигляді — слабосолона, приготована на парі, запечена в соусі або без.
Як вибрати першокласну рибу
Невдалим кулінарний експеримент може бути тільки у двох випадках. Перший — якщо підсмажити форель у занадто великій кількості олії. Тоді страва може вийти надто жирною. Другий випадок — невдалий вибір риби. Щоб не помилитися, купуйте свіжу охолоджену форель у мережі супермаркетів МЕTRO.
Ось кілька простих правил, керуючись якими, ви точно виберете першокласну основу для вашого майбутнього кулінарного шедевра. Риба має блищати, колір її зябер — бути рожевим, очі — не бути мутними, запах — свіжий. Річкова форель (або морська) обов’язково має бути присутньою в раціоні як мінімум як святкова страва.
Консультанти МЕTRO підкажуть, як правильно вибрати рибу до столу. Перед тим як вирушити до магазину, корисно буде подивитися коротеньке пізнавальне відео, присвячене цьому питанню:
Ну а як приготувати запечену форель в духовці, гідну ресторанного меню, ми навчимо!
Запечена форель із «секретом»
Будь-який професійний кулінар скаже, що райдужна форель цілком самодостатня. Зробити з неї шедевральну страву можна лише за допомогою солі, перцю й краплі рослинної олії. Але ми пропонуємо звернути увагу на рецепт, який передбачає використання «секретного» інгредієнта, який підкреслить природний смак і аромат форелі, додасть їй приємної пікантності.
Час приготування — 40 хвилин.
З однієї риби вийде 3–4 порції страви.
Інгредієнти:
- велика ціла форель, очищена від нутрощів і луски;
- 50 мл оливкової олії;
- 50 г каперсів (це і є наш «секретний» інгредієнт);
- лимон;
- 2 ч. л. негострої діжонської гірчиці;
- сіль, перець на смак;
- дрібна молода картопля для гарніру — по 4 штуки на людину;
- сушені італійські трави.
Приготування:
- Зробити соус для риби. Для цього в блендері потрібно змішати оливкову олію, каперси, сіль, перець, гірчицю.
- Деко вистелити фольгою. Змастити її невеликою кількістю рослинної олії.
- Форель покласти на деко, ретельно натерти соусом, залишити маринуватися.
- Добре вимити дрібну молоду картоплю, посолити її, посипати сушеними травами, скропити оливковою олією.
- Розкласти коренеплоди навколо форелі.
- Поставити все в розігріту до 180 °C духовку. Запікати 20–25 хвилин. Часу може знадобитися й менше — все залежить від особливостей духовки. У принципі форель з картоплею запікається досить швидко.
Подавати на загальному блюді з лимоном, можна з овочами та зеленню. Якщо візьмете не цілу рибину, а філе, час запікання в духовці істотно скоротиться.
До такої страви подайте добре охолоджене сухе біле вино або шампанське брют.
Вершково-часникова форель у фользі, запечена в духовці
Ця вишукана страва приємно здивує тих, хто переконаний, що риба з часником — не найгармонійніший тандем. Ви будете вражені, наскільки смачно поєднуються ніжні вершки, пікантний часник і неповторний смак свіжої форелі!
Час приготування — 60 хвилин.
Кількість порцій — 3–4.
Інгредієнти:
- стейки форелі, нарізані з великої рибини;
- 200 мл вершків (жирність — 25%);
- 3 ложки пшеничного борошна;
- 100 г вершкового масла (жирність — більш ніж 80%);
- 3 зубчики часнику;
- 150 г твердого сиру;
- сіль, перець на смак;
- 50 мл свіжого лимонного соку;
- трохи оливкової олії для маринаду;
- зелень для подачі;
- варений чорний рис для гарніру.
Як готувати:
- Перед запіканням у духовці стейки форелі замаринувати — посолити, поперчити, скропити лимонним соком і оливковою олією. Накрити ємкість із рибою харчовою плівкою та поставити в холодильник.
- Зробити соус бешамель із часником. Вершкове масло розтопити на сковороді, всипати борошно, ретельно розмішати. Коли грудочки розійдуться, влити вершки. Довести до кипіння. Додати пропущений через прес часник.
- З фольги зробити порційні човники для рибних стейків.
- Кожну посудину змастити за допомогою силіконового пензлика або звичайної паперової серветки.
- Покласти у човники шматочки форелі, залити соусом.
- Поставити човники з рибою на деко й поставити його в розігріту до 150–180 °C духовку максимум на 20 хвилин.
- Вийняти рибу, посипати кожну порцію сиром, поставити в духовку ще на 5 хвилин.
- Подати, прикрасивши свіжою зеленню, з вареним чорним рисом.
Якщо гості вже на порозі, а в холодильнику є тільки риба, лимон і пучок зелені — не біда! Посоліть, поперчіть форель і поставте запікатися в духовку (можна повністю загорнути тушку або філе у фольгу — так страва вийде особливо ніжною). Приготуйте соус у середземноморському стилі: дрібно посічіть зелень і часник, змішайте з оливковою олією, сушеним перцем чилі. Подайте рибу з соусом, лимоном і келихом білого вина.
Смачного!