Їмо

Французька кухня вдома: вирощування равликів і їх приготування

frantsuzka-kuhnya-vdoma-vyroshhuvannya-ravlykiv-yih-prygotuvannya-1

Французькі делікатеси відомі на весь світ — жаб’ячі лапки, устриці, равлики. Для нас ці страви не зовсім звичні, але це не робить їх менш смачними й вишуканими. Приготування равликів — справа досить проста, якщо знати тонкощі процесу. Про це й поговоримо сьогодні.

Вирощування равликів

Насамперед з’ясуймо, яких равликів можна їсти. Є кілька таких видів. Найвідоміші — гелікси й ахатини. Перших ще називають виноградними або бургундськими равликами, вони походять із Центральної й Південно-Східної Європи. Останні водяться в Африці й деяких районах Південної Азії. Незважаючи на походження, геліксів та ахатинів можна вирощувати в домашніх умовах.

frantsuzka-kuhnya-vdoma-vyroshhuvannya-ravlykiv-yih-prygotuvannya-2Перше, що треба знати, — равлики, як і решта наземних черевоногих молюсків, — гермафродити. Отже, від будь-якої пари буде потомство. Але для цього їм потрібні комфортні умови:

  • ідеальна температура — 20—23 градуси,
  • тримати треба в добре провітрюваному приміщенні,
  • у загоні має бути поживний зволожений ґрунт з високим вмістом кальцію,
  • тераріум треба регулярно чистити,
  • для спаровування двох особин треба помістити в окремий контейнер.

Виноградні равлики найчастіше розмножуються з березня до травня, ахатини — незалежно від пори року. До відкладання яєць минає від 2 до 8 тижнів. Молюски стають придатними для приготування через 1,5 року.

Корисні властивості

Щоб підтримати ваш рішучий настрій, скажемо: воно того варте. Тому що виноградний равлик — джерело багатьох корисних речовин. Природа добре постаралася!

М’ясо містить вітаміни: A, B1, B2 та інші представники групи, E, K, PP; мікро- й макроелементи: залізо, цинк, магній, калій, фосфор. Уживаючи равликів, ви зміцнюєте нервову систему, здійснюєте профілактику хвороб шлунка й посилюєте лібідо. Так-так, ці молюски — потужний афродизіак! Вони також багаті на кальцій, тому рекомендовані вагітним жінкам, дітям і людям з проблемами опорно-рухового апарату.

Калорійність — 90 ккал на 100 г. У продукті немає холестерину, але багато амінокислот. Він просто засвоюється й не дозволяє жирам відкладатися. Тож для дієтичного харчування — те що треба!

Як приготувати равликів

Страви з виноградного равлика готують із часів Римської імперії в усій Європі. Тому сьогодні ви можете знайти найрізноманітніші рецепти — супи, запечені, смажені або фаршировані молюски. Але який би ви не вибрали, спочатку підготуйте їх:

  • помийте черепашки,
  • складіть у відро, щільно закрийте кришкою,
  • наступного дня помийте знову, сполосніть посудину,
  • повторюйте протягом 2-3 днів,
  • щоб равлики очистилися від раніше з’їденого, їх не можна годувати.

frantsuzka-kuhnya-vdoma-vyroshhuvannya-ravlykiv-yih-prygotuvannya-8Немає докладної інструкції, як правильно приготувати виноградного равлика — багато хто використовує щойно зібрані. Але потерпівши кілька днів, ви одержите ніжне м’ясо з витонченим смаком і ароматом.

Наступний етап — варіння. Одні кулінари рекомендують викласти черепашки на сіль, щоб вони випустили слиз, а відтак прокип’ятити з оцтом. Інші — варити в підсоленій воді. Після цього дістаньте м’ясо пінцетом або виделкою й відокремте їстівну частину — ніжки. З них і готуємо смакоту.

frantsuzka-kuhnya-vdoma-vyroshhuvannya-ravlykiv-yih-prygotuvannya-5Класична страва з равликів — фаршировані равлики по-бургундському. Її вважають найпростішою і, відповідно, такою, що підходить для готування вдома. Покроковий рецепт:

  1. Візьміть 50 молюсків, дістаньте м’ясо й відокремте ноги.
  2. Прокип’ятіть черепашки, можна в соді, і висушіть їх.
  3. Змішайте по 15 г подрібненого часнику, цибулі-шалоту й петрушки, сіль та перець — до смаку.
  4. Відтак додайте цю суміш у 200 г розм’якшеного вершкового масла.
  5. У кожну черепашку покладіть м’ясо й додайте масляно-пряний мікс.
  6. Посипте панірувальними сухарями.
  7. Поставте в духовку, розігріту до 200 градусів, на сім хвилин.

frantsuzka-kuhnya-vdoma-vyroshhuvannya-ravlykiv-yih-prygotuvannya-6Як наслідок ви дістанете соковиті виноградні равлики, гідні найкращих ресторанів.

Ще один простий варіант:

  1. Змішайте 2 столові ложки гірчиці, 3 столові ложки оцту й 100 г оливкової олії.
  2. Посоліть і поперчіть до смаку.
  3. Додайте в цю масу 15 г дрібно посіченої петрушки.
  4. Викладіть проварені й очищені равлики на листя салату.
  5. Полийте приготованим гірчичним соусом.

frantsuzka-kuhnya-vdoma-vyroshhuvannya-ravlykiv-yih-prygotuvannya-7Вуаля! — вишукана їжа на столі! Підкреслити особливий смак допоможе сухе біле вино. Наприклад, шардоне або совіньйон блан.

Дехто вважає, що садові равлики більше підходять для кулінарних експериментів удома. Але які б ви не взяли, успіх гарантовано. Бо страви з равликів-ахатин готують так само: підготували, проварили та створили диво власноруч.

Тепер ви все знаєте, а отже, готові створити свою равликову ферму й показати кулінарний клас. Тож умикайте Едіт Піаф, надягайте ковпак і творіть диво, радуючи себе, рідних і друзів.

  • ден чукур

    Я не зрозумів, чому це їстівні лише ніжки.А все решта?