Їмо

Готуємо лечо: рецепти, які ніколи не підведуть

gotuyemo-lecho-retsepty-yaki-nikoly-ne-pidvedut

Ми звикли, що лечо — домашня консервація, до традиційного складу якої обов’язково входять солодкий перець, багато томатного соку, хрустка маринована цибулька. Насправді ж згадану назву носить овочева страва, звична для жителів більшості країн півдня та сходу Європи. Її подають як гарнір до м’яса або риби та навіть як окрему повноцінну їжу.

Український спеціалітет

Прийнято вважати, що цю страву винайшли в Угорщині. Либонь, це й так, але українці можуть по праву вважати консервоване лечо національним спеціалітетом. А ось, наприклад, у Німеччині рагу з помідорами, перцем і цибулею подають як гарнір до м’ясних сосисок. Відмінне поєднання!

Рекомендуємо вам восени заготовити кілька десятків баночок лечо на зиму, щоб у холодну пору року урізноманітнити повсякденне та святкове меню смачною консервацією, яка має дуже естетичний вигляд. Готувати домашнє лечо легко та швидко, а радість і задоволення, які принесе сім’ї кожна відкрита баночка, не передати жодними словами!gotuyemo-lecho-retsepty-yaki-nikoly-ne-pidvedut

Класичний рецепт лечо з помідорами

Цей спосіб приготування — один із найбільш вдалих. Навіть ті, хто закривають лечо вперше, можуть не сумніватися: результат вас неодмінно потішить. Ну а всі необхідні для приготування цієї апетитної страви продукти завжди можна купити в торгових центрах мережі METRO.

Щоб зробити велику порцію лечо за нижченаведеним рецептом, знадобиться 1,5 години.

Складові

  • 5 кг болгарського перцю (можна брати зелений, але ми радимо використовувати червоний — він м’ясистіший і смачніший);
  • 2,5 кг стиглих м’яких помідорів без пошкоджень і гнилі;
  • 1 кг ріпчастої цибулі;
  • 1 склянка рафінованої соняшникової олії;
  • 1 склянка цукру-піску;
  • 2 ст. л. кам’яної солі;
  • 120 мл яблучного оцту.

Покрокова інструкція

  1. Робимо томатний сік із ретельно вимитих помідорів. Для цього використовуємо звичайну м’ясорубку (в такому разі краще масу додатково протерти через сито) або блендер.
  2. Наливаємо сік у велику каструлю, ставимо її на маленький вогонь.
  3. Подрібнюємо овочі. Цибулю — півкільцями, перець — довільною соломкою або кружечками. Можна скористатися кухонним комбайном, але ми рекомендуємо саме нарізування руками. Досвідчені господині стверджують, що так лечо виходить набагато смачнішим.
  4. До помідорів, що закипають, додаємо подрібнені цибулю та перець. Вводимо в суміш цукор, сіль, рослинну олію.
  5. Через 10 хвилин після закипання вливаємо оцет, варимо ще чверть години, помішуючи. Слідкуємо, щоб інгредієнти рівномірно проварилися й не прилипли до стінок каструлі.
  6. Коли складові зваряться (обов’язково перевіряємо страву на цукор, сіль, кислоту, за необхідності коригуємо смак їжі), наповнюємо стерилізовані банки готовим лечо, закриваємо. Ставимо ємності догори ногами, закутуємо в ковдру, залишаємо остигати, переміщаємо в місце зберігання, уявляючи, як взимку будемо ласувати цим чудовим спеціалітетом.

gotuyemo-lecho-retsepty-yaki-nikoly-ne-pidvedutЛечо з перцем, помідорами та рисом

Цей традиційний рецепт спеціалітету улюблений для багатьох українських господинь. Навчившись робити таку страву, спираючись на базову покрокову інструкцію, ви можете почати експериментувати та додавати в цю їжу кабачки, баклажани, огірки, гриби, зелень, часник, моркву.

Ми ж пропонуємо вам спробувати опанувати варіант класичного лечо, що має дуже незвичайний смак. Йдеться про страву, до складу якої входять не тільки овочі, але й рис. У результаті ви отримаєте повноцінний гарнір до м’яса або риби, що буде однаково смачним і в гарячому, і в холодному вигляді.

Для початку радимо зробити невелику порцію такої смакоти (кілька баночок). Процес приготування забере приблизно 1 год. 45 хв.

Складові

  • 2 кг помідорів;
  • 600 г ріпчастої цибулі;
  • 600 г моркви;
  • 2 кг солодкого перцю;
  • 400 г круглозернистого рису;
  • 200 мл рафінованої соняшникової олії;
  • 120 мл яблучного оцту;
  • 120 г цукру;
  • 4 ст. л. солі;
  • 1 головка часнику;
  • пластівці чилі або гострий червоний перчик.

Покрокова інструкція

  1. Робимо пюре з помідорів так, як описано в наведеному вище рецепті.
  2. Моркву нарізуємо дрібною соломкою або тремо, цибулю січемо кубиками, перець подрібнюємо тонкою соломкою.
  3. Пюре з помідорів у каструлі ставимо на вогонь. Додаємо в нього рис, моркву, цибулю, перчик, цукор, сіль і олію.
  4. Через 10 хвилин після закипання вводимо в спеціалітет оцет, сіль і спеції.
  5. Кладемо в страву подрібнений часник. Даємо лечо покипіти ще кілька хвилин, ретельно вимішуємо.
  6. Розподіляємо спеціалітет по банках (не забуваючи їх перед цим стерилізувати), закриваємо, закутуємо, даємо охолонути в ковдрі, зберігаємо в прохолодному місці.

Готуйте апетитне яскраве лечо, яке взимку потішить вас і ваших близьких чудовим смаком і нагадає про теплі дні щедрої осені!