Громіздкі книжкові шафи в інтер’єрі мають похмурий вигляд. Тому пропонуємо вам поекспериментувати з їх декором. У результаті такі меблі стануть справжньою окрасою приміщення.
Стильні способи декорування книжкових шаф
Навіть найсучасніші девайси не здатні замінити друковану продукцію. Книжки, ясна річ, мають бути у кожній оселі. Але для багатьох актуальним є запитання: як розмістити друковану продукцію так, аби приміщення, де вона знаходиться, мало стильний вигляд?
Пропонуємо до вашої уваги сучасні ідеї з декорування книжкової шафи. А щодо тих речей і засобів, які допоможуть до невпізнання змінити ваше житло, то чимало з них ви знайдете в торгових центрах мережі METRO.
«Омолоджуємо» старі меблі
Стару шафу з полицями для книг декорування здатне перетворити на по-справжньому сучасні меблі. Щоправда, доведеться попорпатися, відмовитися від лакового покриття, бежево-коричневої гами. Перефарбуйте предмет інтер’єру, який ми розглядаємо, у світлі тони, змініть фурнітуру й книжкова шафа відразу «помолодшає».
Переваги стелажів
Коли книжки зберігати нема де, стануть у пригоді стелажі на всю стіну. Це більш функціональні меблі, ніж шафа. У останньої площа горизонтальних поверхонь менша, до того ж стелажі значно компактніші. Якщо ви пофарбуєте їх під колір стін, візуально ці конструкції сприйматимуться практично невагомими.
Де ще можна зберігати книжки
Книжки також можна зберігати на:
- етажерках різної ширини, які помістяться у будь-який вільний кут;
- полицях-куточках шаф для одягу;
- неглибоких антресолях над дверними отворами;
- прикріплених на стінах полицях-підставках. Якщо ви розташуєте їх асиметрично, інтер’єр від цього лише виграє.
Ще один функціональний варіант зберігання домашньої бібліотеки — у нішах-тумбах, розташованих по периметру еркера або лоджії.
Чим «розбавити» книжки на полицях
Грамотне декорування зробить полиці з книжками значно естетичнішими. Для цього «розбавте» ряди друкованої продукції:
- дрібничками, які дарують близькі;
- сувенірами, привезеними з подорожей;
- живими рослинами у горщиках. Звісно, останні мають бути компактними, а зелень — такою, що не потребує частого рясного поливу;
- нагородами, які завоювали ви або ваші діти;
- речами з власних колекцій. Якщо ви щось збираєте, зонуйте центральну полицю, відводячи окремі місця для книг і того, що колекціонуєте.
Декор книжкової шафи: увага на колір і світло
Аби зробити домашню бібліотеку по-справжньому стильною, скористайтеся такими порадами:
- розфарбуйте комірки стелажів різними кольорами;
- зберіть на кожній полиці книги з обкладинками одного кольору;
- зробіть підсвічування полиць. Не забувайте лише, що в цьому випадку джерело світла не повинно нагріватися;
- обгорніть усі книжки в папір одного кольору (наприклад, білого) і поставте поруч із ними на полицях золотисті або сріблясті статуетки — вийде вельми вишукано.
Одне слово, виявляйте фантазію, не бійтеся експериментувати, а головне — читайте книги зі своєї домашньої бібліотеки!