Купуємо

Оптом дешевше, або правильні сімейні закупівлі. Чому так роблять в Європі?

optom-deshevshe-abo-pravylni-simejni-zakupivli-chomu-tak-roblyat-v-yevropi-1

Традиція сімейних закупівель в європейських країнах вже давно є усталеною, і не дарма. Практичні та ощадливі європейці прекрасно розуміють усі переваги такого способу поповнення домашніх запасів – один раз закупився, і зекономив не лише гроші, а і час. Що також не менш важливо, між іншим!

Відомий вислів “дешево і сердито” тут варто замінити на “вигідно і смачно”. Адже зазирнувши до магазину один раз на тиждень (а то і на два тижні), можна присвятити себе іншим справам – бізнесу, саморозвитку, родині та хобі! Щоб ви не забували про це, ми підготували для вас декілька корисних порад від тих, хто знає, що таке “dolce vita” – від наших друзів італійців.

optom-deshevshe-abo-pravylni-simejni-zakupivli-chomu-tak-roblyat-v-yevropi-2Ні для кого не секрет, що в Італії – справжній культ їжі. Де б ви не були і з ким би ви не говорили, розмова про кулінарне мистецтво все одно рано чи пізно стане центром уваги. Італійці охоче діляться не лише рецептами своїх улюблених страв, але і з радістю розповідають про місця, де можна придбати найкращі і найсвіжіші продукти. До питання закупівель вони зазвичай підходять з усією серйозністю. Тут важливу роль відіграють ще й сімейні традиції та ритуали. Хоча є одне правило, яке знають усі, – це правило оптових закупівель. Доведено – чим більшою є родина, і чим більші закупівлі вона робить, тим менше в середньому витрачає на харчування! Спитаєте, як таке можливо? Усе дуже просто – великі партії продуктів коштують менше, ніж одиниці тих самих товарів, отже гаманець не “худне”! Крім того, формуючи значні родинні запаси, можна усе ретельно спланувати, аби потім не витрачати часу і грошей на усілякі дрібниці.

Італійці часто запрошують додому родичів і друзів на вечерю чи обід. Та навіть у вузькому колі за столом зазвичай проводять принаймні три години (а деколи й більше). Обов’язкова страва – звісно ж паста. Це щоденна та традиційна їжа, без якої, як правило, не обходиться жоден обід. Тож у кожного вдома має бути солідний запас різних макаронних виробів. Цифри дійсно вражають. За місяць італійці можуть з’їсти до 15-20 кілограмів пасти!

А кава? Так, звісно, багато хто з італійців і європейців загалом полюбляє випити кави у якомусь затишному кафе – це ціла церемонія. Втім, у кожній “правильній” італійській родині є власний запас якісної запашної кави, якою можна і себе збадьорити зранку, і гостей почастувати.

Є звичайно й те, що завжди має бути свіжим на столі. Той самий хліб, наприклад. Тому не уникнути того, щоб зранку не зайти до найближчої булочної та не придбати хорошої випічки. Але морепродукти, різноманітні м’ясні вироби, прошуто, сири, улюблені оливки, овочі та фрукти, солодощі та багато чого іншого в Італії купують так, щоб вистачило надовго.

У італійців є також кілька “секретів”, які дозволяють їм багато їсти та при цьому бути у гарній формі. Запам’ятайте і ви кілька простих правил.

optom-deshevshe-abo-pravylni-simejni-zakupivli-chomu-tak-roblyat-v-yevropi-4Отже, правило перше – між сніданками, обідами та вечерями італійці намагаються не їсти. “Перехопити на ходу”, до чого, наприклад, звикли ми – це точно не про них. Краще, якщо вже хочеться, випити тієї ж кави.

Правило друге – не пастою єдиною. Разом з макаронними виробами італійці їдять багато овочів. А ще рибу, креветки, мідії та усі інші морепродукти, якими щедро обдарувала цю країну природа. Усі ці страви подаються вже після пасти, та головне, що вони містять увесь спектр корисних речовин.

Що вже говорити про оливкову олію, яка має багато гарних властивостей. І це правило третє.

optom-deshevshe-abo-pravylni-simejni-zakupivli-chomu-tak-roblyat-v-yevropi-5Хороше вино, якого італійці теж вживають чимало, стимулює процес травлення та обмін речовин. А отже, регулярно пити вино у помірній кількості – це не тільки смачно і приємно, а ще й корисно.

Отже, якщо бажаєте бути усміхненими, життєрадісними, спортивними і при цьому ситими – будьте як італійці! Формування продуктового набору – серйозний процес, і до нього не можна підходити абияк! У жителів Апеннінського півострову така традиція формувалася століттями, і час підтвердив їхню правоту.

Зрештою, навіть банальний похід у великий супермаркет можна перетворити на ціле родинне свято. Якщо ретельно усе спланувати і підготуватися до закупівлі. А кошти, які ви зекономите за рахунок оптових цін на продукти, можна використати на смаколики дітлахам чи подарунки – на будь-що, що зробить ваше життя хоч трішечки щасливішим та приємнішим.