Купуємо

Основи здоров’я: продукти, які містять магній

osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-1

Основна світова тенденція в охороні здоров’я — превентивні заходи, тобто профілактика захворювань. Звідси й мода на ЗСЖ і ПХ — здоровий спосіб життя й правильне харчування, коли всі нутрієнти збалансовані в потрібній кількості. Це справді розумний підхід, адже дефіцит або надлишок тієї чи іншої речовини може призвести до різних неприємних наслідків, загострити хронічні хвороби, істотно погіршити якість життя.osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-2

Поговоримо про магній. Це вельми важливий мікроелемент, брак якого відчуває чи не кожен другий мешканець Землі. Звичайно, найкращий спосіб боротьби зі згаданим дефіцитом — продукти, які містять магній. Чому варто включити їх в раціон?

Нестача магнію призводить до таких наслідків:

  • підвищена активність, плаксивість, примхливість і агресія у дітей;
  • проблеми з концентрацією у малюків і дорослих — брак мікроелемента негативно впливає на роботу мозку;
  • хронічна втома;
  • зниження метаболізму (як результат — можливий набір ваги, проблеми з травленням);
  • порушення сну, аж до хронічного безсоння;
  • депресивні, тривожні стани, які з першого погляду здаються абсолютно необґрунтованими;
  • «магнієвий голод» збільшує схильність до судом, особливо литкових м’язів, а також спричиняє проблеми з кістками та суглобами;
  • негаразди в роботі серцево-судинної системи. Найтривожнішим симптомом, який вимагає обов’язкового відвідування медичного закладу, є аритмія, а також стенокардія, гіпертонія.

Усі перераховані вище ознаки — привід звернутися до лікаря. Але, щоб уникнути таких проблем зі здоров’ям, досить вживати в достатній кількості продукти, які містять важливий мікроелемент. У гострих випадках «магнієвого голоду» для підтримки організму призначають препарати на зразок «Магне B6».

Продукти з вмістом магнію: вивчаємо асортимент

Основа здорового харчування — збалансованість, без надлишку й дефіциту. Білки, жири, вуглеводи, вітаміни й мінерали — вміст усіх речовин у стравах, які ми вживаємо, має бути достатнім для нормальної життєдіяльності організму. Проте це зовсім не означає, що потрібно маніакально шукати на полицях екзотичну їжу, де у великій кількості міститься потрібний мікроелемент, і настирливо годувати нею домочадців. Продукти з магнієм слід ненав’язливо вводити в постійний раціон, використовуючи їх як самостійні страви або ж як інгредієнти іншої корисної їжі.

Топ продуктів, багатих на магній:

  1. Гречана крупа. У 100 г продукту міститься 258 мг магнію. Їжте кашу всією сім’єю кілька разів на тиждень у вигляді гарніру, самостійної страви або в супах. І всі домочадці будуть забезпечені дорогоцінним нутрієнтом. osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-4
  2. Гарбуз і його насіння. У 100 г останнього міститься 262 мг магнію. Насіння гарбуза можна вживати як окремий перекус, що містить безліч корисних речовин, а також додавати в супи-пюре та салати зі свіжої зелені.osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-6
  3. Горіхи кеш’ю та мигдаль. У 100 г цих продуктів міститься 234 мг магнію, що також є досить високим показником. Жменька горішків на день буде корисна й дорослим, і дітям. Кеш’ю і мигдаль можна класти у випічку, салати, ранкову вівсянку, давати школярам як корисний перекус.  Головне — не переборщити, адже ці продукти досить калорійні. Усунути дефіцит магнію допоможе також помірна кількість інших видів горіхів: лісових, арахісу, кедрових.
  4. Ячна крупа. 100 г продукту містить 150 мг необхідної всім речовини. Це переконлива причина ввести ячну крупу в раціон. Багато хто не любить такої каші, вважаючи, що вона несмачна. Але страва заграє новими смаковими відтінками, якщо доповнити її печерицями, смаженими з цибулею на ніжному вершковому маслі. 
  5. Пшоно та вівсянка. Це також одні з лідерів серед круп, що містять магній: 130 і 135 мг на 100 г відповідно. Пшоняна каша з молоком — ніжний і поживний сніданок. Із цієї смачної та корисної крупи можна зварити традиційний козацький куліш. Вівсянка та її висівки — взагалі універсальний продукт. Каші та киселі, смачні млинці й оладки з них люблять усі, а користь цих страв неоціненна.
  6. Зелені листкові овочі. 100 г продукту містять до 100 мг магнію. osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-7Звісно, з’їсти велику кількість петрушки, щавлю, кінзи й іншої «трави» досить складно. Але нічого не заважає доповнювати зеленню салати, супи й основні страви.
  7. Квасоля, особливо чорна, також належить до продуктів, що містять магній. Варто додавати її в меню бодай раз на кілька тижнів. Приготуйте м’ясо з квасолею в мексиканському стилі або квасолевий паштет — це справжні делікатеси!osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-9
  8. Зелений горошок. 100 г продукту містять 107 мг магнію. Обов’язково потіште себе свіжим горошком! Цю літню смакоту можна класти в салати (навіть в олів’є замість традиційного консервованого), подавати як гарнір до м’яса та риби.
  9. Картопля. Так-так, одним із продуктів із досить великою кількістю магнію є обожнюваний українцями коренеплід. У 100 г його міститься 31 мг важливого мікроелемента. osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-8Але не варто зловживати смаженою картоплею, спечіть її в духовці або на вугіллі: це дозволить максимально зберегти наявні в коренеплоді корисні речовини. Тим, хто хоче знизити вагу, бульбу варто вживати в невеликій кількості в першій половині дня.
  10. Свіжа капуста — білокачанна й кольрабі. Звичайно, вони не є лідерами рейтингу «продукти з високим вмістом магнію». Але 30–40 мг останнього 100 г різних видів капусти містять. Користь цього овочу беззаперечна, а салати приємно урізноманітнять кулінарні будні. 

На замітку

Добові норми вживання магнію:

  • 80 мг — для дітей 1–3 років;
  • 180 мг — для підлітків;
  • до 420 мг — для чоловіків;
  • 300 мг — для жінок;
  • 350 мг — для вагітних і тих, хто годує грудьми.