Працюємо

Паста: мистецтво форм та смаків

pasta-mystetstvo-form-ta-smakiv-1

«В італійців усього дві речі на думці. Одна з них — спагеті», — сказала одного разу велика Катрін Деньов. Сьогодні цей вислів стосується не лише італійців, важко знайти людину, яка не знала б, що таке паста. Ще 10 років тому ця проста страва вважалася не надто корисною, особливо для людей, які дотримуються дієтичного харчування. Проте зараз переважно через моду на італійські продукти, усе більше людей розуміються на якості та видах пасти, страва має почесний статус корисного продукту і є бажаною в меню багатьох ресторанів.

Хоч і винайшли пасту вже досить давно, вона залишається «живим» продуктом. З часом з’являються нові види, інші — перестають бути популярними та забуваються. Проте навіть у сотнях назв легко орієнтуватися, якщо знати один секрет: сорти й види італійської пасти відрізняються за суфіксами: -іні означає тонкий вид пасти, -оні — товстий.

Фарфале

pasta-mystetstvo-form-ta-smakiv-2

Фарфале — це невеликі квадратики з фігурним краєм, плескаті посередині, виготовлені з твердих сортів пшениці. Назва походить від слова «Farfalle», що в перекладі з італійської означає «метелик». Також відома під назвою бантики. Уперше фарфале виготовили на початку XVI століття в Ломбардії й Емілії-Романьє.

Особливий цей вид пасти не лише формою, але й товщиною: середина метелика товща, ніж краї. Як приготувати цей вид пасти, залежить від фантазії шеф-кухаря. Фарфале можна поєднувати практично з усіма видами продуктів: м’ясом, рибою, овочами, сиром, горіхами — та різноманітними соусами: томатним, сирним, вершковим, грибним.

Спагетіні

pasta-mystetstvo-form-ta-smakiv-3

Спагетіні — це різновид спагеті з більш тонких смужок тіста. Як вважають історики, батьківщиною спагетіні є Неаполь. Італійці настільки полюбляють цей вид пасти, що вже вигадали сотні рецептів страв із цим інгредієнтом. Традиційно спагетіні поєднують із соусами на основі оливкової олії та трохи просмаженим на ній часником. Інші цікаві варіанти — з вершковим соусом і білою рибою, з маленькими м’ясними фрикадельками в томатному соусі, з морепродуктами, з тунцем і базиліком.

Лінгвіні

pasta-mystetstvo-form-ta-smakiv-9

Лінгвіні — це вид класичної італійської пасти великого формату. У перекладі з італійської назва цієї пасти — язички. За формою близькі до спагеті, але злегка приплескані. Лінгвіні найчастіше подають із томатними соусами та морепродуктами.

Канелоні

pasta-mystetstvo-form-ta-smakiv-5

Канелоні — це вид італійської пасти у вигляді трубочок, діаметром приблизно 2-3 см і довжиною близько 10 см. Друга назва цієї пасти — манікоті. Проте між ними є певна різниця: манікоті — це вже готові трубочки з начинкою, а канелоні — це Вважають, що канелоні з’явилися набагато раніше за інші види пасти, тож нам відомі найдавніші рецепти приготування цієї пасти: змелені зерна змішували з сіллю та водою, замішували круте тісто.

Нині канелоні не потрібно виготовляти, вони доволі прості в приготуванні: трубочки заповнюють начинкою з м’ясного фаршу, сиру, шпинату, овочів, грибів. Далі укладають у форму й заливають класичним томатним соусом або соусом бешамель, а для пікантного смаку додають пармезан і запікають страву в духовці.

Про пасту, її види й способи приготування можна говорити вічно. Проте значно краще смакувати нею. Торгова марка METRO Chef виготовляє пасту з твердих сортів пшениці різних видів та форм. Якість виготовлення ми контролюємо на кожному етапі. Тож ви з легкістю можете приготувати істинно італійську страву в будь-якому місці.

Buon appetito!