Працюємо

Повернення внутрішнього туризму після карантину

Туристична індустрія України після скасування карантинного режиму буде насамперед зорієнтована на внутрішній ринок.
Про це сказала голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів під час міжнародного інвестиційного онлайн-форуму «Таврійські горизонти». Вона зазначила, що агентство працює і працюватиме з усіма учасниками ринку, а саме зі сферою HoReCa, над розвитком внутрішнього туризму.

У якому стані внутрішній туризм?

Що зараз відбувається зі сферою HoReCa? Чи зазнала вона кризи?
Кабмін помалу переходить до надання адресної допомоги не бізнесу в цілому, а конкретним галузям. У Верховну Раду внесли законопроєкт, покликаний підтримати внутрішній туризм, готельний та ресторанний бізнеси. Туристична галузь стала однією з найбільш уразливих і втратила практично усі доходи під час карантину.
На це є декілька причин:
1) Люди зосереджені на базових потребах;
2) Подорожувати при карантині неможливо;
3) Поїздки за кордон неможливі.
Проте в людей, що сидять на карантині, подорож хоч кудись — важлива складова відкладеного попиту. І як тільки обмежувальні заходи пом’якшать, багато хто відправиться в поїздки. Але як піднімати сферу, котра стала настільки вразлива?

Надія на внутрішній туризм

Оскільки все ще є надія на те, що карантинні міри знімуть і з’явиться можливість подорожувати, не покидає надія на те, що HoReCa стане ключовим елементом в підйомі економіки.
У Кабінеті Міністрів резонно розсудили, що внутрішній туризм може стати одним з драйверів післякризового відновлення економіки. Але як запустити готель чи ресторан, коли всі майже банкрути?
Добре, гроші на це є: вони закладені в тому самому відкладеному попиті. Сфера туристичних послуг із-за карантину вже втратила $1,5 млрд. Це і не отриманий прибуток готелів та ресторанів, що заробляють на виїзному туризмі, і зменшення надходжень від іноземних туристів.

На противагу цьому українці цього року не витратять $5 млрд на закордонні поїздки. Хай не все, але, напевно, значну частину грошей перенаправлять на внутрішній туризм, а отже, і у сферу HoReCa. А це значить, до кінця року сповна можна надолужити втрачені $1,5 млрд та ще і зверху заробити.

Яких змін чекати?

У Кабміні чекають, що внутрішній туризм відновиться після кризи швидше, ніж виїзний, і готові цьому посприяти. Для цього уряд запропонував законопроєкт, направлений на підтримку культури, креативних індустрій, туризму, малого і середнього бізнесів в умовах економічної кризи.

Сфері туризму пропонують:
Звільнити операції за поданням туристичних послуг від сплати податку на додану вартість, податку на прибуток і ЄСВ, а також земельного податку і податку на нежитлову нерухомість.
скасувати туристичний збір до кінця 2020 року. По-третє, установити податкові пільги на оплату оренди і землю державної і комунальної власності.

Варто також звернути увагу і на відкриття нових напрямів, які зі свого боку складуть конкуренцію традиційним курортам.
Чи зможе внутрішній туризм стати поштовхом для всієї економіки України, сказати складно. Але для малого і середнього бізнесів точно стане. Добре, літо сприятливе для внутрішнього туризму.