Прості сирники на сковороді — ідеальний сніданок для всієї родини, який поєднує в собі користь і легкість приготування. Це важливо для тих, хто не хоче витрачати на кухні більшу частину свого життя, але полюбляє потішити себе смачними стравами. Для них не потрібні дорогі продукти й особливі кулінарні навички.
В кожної господині є свій рецепт смачних сирників. Ми спробували зібрати найцікавіші та легкі варіанти приготування цієї корисної страви. Тепер ви зможете урізноманітнити свій раціон за допомогою наших рекомендацій. А ваші близькі обов’язково оцінять цей новий маленький кулінарний шедевр.
Класичний рецепт сирників передбачає використання м’якого сиру (300 г), двох-трьох столових ложок борошна, одного яйця для зв’язування маси, пачки ванільного цукру та двох столових ложок звичайного, половини чайної ложки солі й двох столових ложок соняшникової (або будь-якої іншої рослинної) олії.
Сирники з сиру з родзинками: ймовірні складнощі приготування
Різновидністю класичного є рецепт сирників із родзинками. Інгредієнти тут такі самі, єдина особливість: у тісто додають попередньо ошпарені родзинки. Їх необхідно ретельно промити й залишити на деякий час в окропі, щоб вони стали більш соковитими. Тому раціонально залити родзинки окропом заздалегідь перед приготуванням тіста.
Незважаючи на гадану простоту приготування, часто господині стикаються з такими проблемами під час смаження:
- сира серединка та підгоріла скоринка;
- розповзання маси по сковорідці;
- надмірна сухість;
- жорсткість готових оладок;
- відчутна неприємна кислинка.
Сирники з сиру з родзинками вийдуть дійсно неповторними, якщо для їхнього приготування взяти свіжий сир. Чомусь вважається, що за допомогою цієї страви можна утилізувати зіпсований кисломолочний продукт. Зрозуміло, теплова обробка зробить його їстівним, але не більше. Ідеальні сирники з родзинками потребують винятково свіжого сиру.
Як готувати сирники смачно: вибираємо продукти
Простий рецепт сирників на сковороді передбачає використання максимально сухого сиру (для цього його можна попередньо віджати від сироватки за допомогою чистої марлі). В іншому разі доведеться додати більше борошна, що зробить сирники схожими на гуму та позбавить їх м’якості, яка так цінується гурманами.
Але сирники смачні виходять з не надто сухого сиру. У всьому має бути дотриманий баланс. Якщо ваш сир дуже сухий, додайте в нього трохи молока, кефіру або сметану, які подарують готовій страві приємну ніжність, соковитість і м’якість. Усі молочні продукти мають бути свіжими.
Як приготувати смачні сирники: секрети господині
Легкий рецепт сирників передбачає швидке приготування з доступних інгредієнтів. Головне, щоб вони були свіжими й потрібної консистенції. Сьогодні, коли у всіх є блендери, отримати повітряну легкість сиру просто й швидко. За допомогою блендера ми позбавляємося неприємної грудкоподібної текстури сирників.
Але секрет приготування ідеальної страви пов’язаний не тільки з сиром. Не варто брати і занадто багато яєць, адже тоді доведеться використати більше борошна, щоб сирники зберегли свою форму, і в результаті знову отримаємо дуже жорсткі оладки. Тому достатньо обмежитися одним-двома яйцями залежно від кількості сиру.
Простий рецепт смачних сирників
Дієтичні сирні оладки можна приготувати, використовуючи лише білки. Але, зрозуміло, з жовтками вони матимуть більш насичений смак і яскравий зовнішній вигляд. Втім, апологетам ЗСЖ не варто уникати цієї страви: можна приготувати сирники на пару, без смаження, і вийде ідеально збалансована дієтична страва.
Робити сирники можна й більш здобними та рум’яними: для цього необхідно попередньо збити жовтки блендером. У такому разі вийде апетитна золотиста скоринка, і гарний та смачний сирник стане бажаним навіть для дітей, які зазвичай не люблять сирних страв. А фото подібного сніданку не соромно буде викласти й в Instagram.
Поширена помилка багатьох господинь — спроба зробити сирники солодшими, додаючи більше цукру. У результаті цукор перетворюється на сироп, який розріджує тісто, роблячи його кашкоподібним. Оладки втрачають форму й виглядають вельми неапетитно, розвалюючись на частини.
Численні рецепти сирників варіюють кількість цукру від 150 г до двох столових ложок на 0,5 кг сиру. Оберіть оптимальну на ваш смак концентрацію, а додаткової солодкості можна досягти за рахунок варення, сиропу або згущеного молока. Щоб тісто було більш ароматним, використовують ваніль і корицю.
Пишні сирники можна отримати тільки в разі мінімального використання борошна. Чим його більше, тим більш щільною буде консистенція готової страви. І тут допоможуть чіткі пропорції інгредієнтів, порушувати які не варто. Третину борошна можна замінити манною крупою, що надасть особливої ніжності готовій страві.
Щоб урізноманітнити класичні сирники, до тіста додають кокосову стружку, сухофрукти, мак, сушені ягоди, терту моркву, фрукти або горіхи. Якщо ви поціновувач несолодких сирників, сміливо кладіть у тісто пряні трави, часник, зелень і овочі. Тут абсолютний простір для кулінарних експериментів.
Смажити сирники краще, попередньо обвалявши їх у паніровці, наприклад, у борошні, сухарях, манці, кунжуті або кокосовій стружці. Для смаження варто використовувати багато рослинної олії, щоб утворилася хрустка золотиста скоринка, і невелику температуру нагрівання, щоб сирники точно пропеклися.
Найнадійніший спосіб отримати м’які й просмажені сирники — накривати їх кришкою під час приготування. Також можна вже готові сирники трохи протушкувати на невеликому вогні з додаванням сметани — так вони стануть ніжними й соковитими. Цей рецепт ідеально підійде для сімей із маленькими дітьми (і не тільки).
Як бачите, є безліч простих, але працюючих секретів, здатних перетворити цю досить звичайну страву на справжній кулінарний шедевр. Його можна ставити навіть на святковий стіл, якщо подбати про оригінальне сервірування та подачу. А для малюків сирники стануть чудовим джерелом корисних речовин і вітамінів.