Люди по-різному приходять до усвідомлення того, що тепер їхнє життєве кредо — вегетаріанство. Хтось піддається модному віянню, а хтось не може забути дитячі враження від забою худоби в селі. Головне — обираючи шлях відмови від м’яса та інших тваринних продуктів, не позбавити свій організм важливих поживних речовин і вітамінів. А для приготування щоденного та святкового раціону використовувати максимальний арсенал інгредієнтів, наповнених життєво необхідними корисними елементами. Вегетаріанське харчування — це не обов’язково морквина з пучком «трави». Є ситні, смачні й водночас цілком дієтичні страви, які гідні і уваги веганів, і цікавості завзятих м’ясоїдів.
Вегетаріанські страви — новий світ кулінарного мистецтва
Рецепти вегетаріанських страв бувають як дуже простими, так і доволі хитромудрими із застосуванням набору небанальних продуктів, які рідко використовуються в традиційній кухні. Пророщені зерна, різноманітні екзотичні крупи та горіхи, зерна й насіння — це все, звичайно, дуже цікаво, але є і рецепти, за якими цілком можна приготувати їжу зі звичних складових. Отже, прості вегетаріанські страви, що урізноманітнять раціон і потішать родину та гостей несподіваним смаком.
Пряний грибний паштет — кулінарний шедевр, легкий у приготуванні
Грибний паштет здивує та порадує яскравим смаком (до речі, таку властивість — дивувати — страви вегетаріанської кухні мають досить часто).
Інгредієнти:
- сухі білі гриби — 100 г,
- печериці — 500 г,
- гливи — 200 г,
- цибуля — 3 шт.,
- спеції на смак,
- оливкова олія.
Замочити сухі гриби. Гливи та печериці довільно нарізати й обсмажити разом із цибулею на оливковій олії. Коли білі гриби розмокнуть, додати їх до засмажки, а також воду, в якій вони лежали. Приправити мускатним горіхом, перцем, сіллю, сушеним часником, невеликою кількістю чилі. Ретельно перебити блендером. Подавати з тостами, хлібцями, галетами, млинцями, відвареними макаронами.
Рататуй в «секретному» ніжному соусі
Вегетаріанські страви на кожен день вимагають натхнення та фантазії, і в процесі творчості народжуються найкращі рецепти. Пропонуємо один із них. Влітку можна використовувати всю різноманітність сезонних овочів: кабачки, баклажани, болгарські перці, моркву, томати. Ну а взимку доведеться проявити фантазію і задіяти те, що є під рукою.
Інгредієнти:
- батат (опціонально можна замінити картоплею) — 3 шт.,
- морква — 2 шт.,
- очищений і нарізаний тонкими слайсами гарбуз — 200 г,
- горіхи кеш’ю — склянка,
- оливкова олія — півсклянки,
- спеції на смак.
Нарізані слайсами, як для традиційного рататуя, овочі викласти по черзі в змащену оливковою олією форму для запікання. Полити ще олією, щедро посипати орегано, сіллю та перцем. Приготувати соус: подрібнити в пасту горіхи кеш’ю, додавши трохи води. Вуаля — яскрава, ситна й незвичайна веганська страва готова. Такий рататуй можна приготувати в мультиварці, обравши режим «запікання».
Суп — основа раціону
Легкі гарячі супи з різноманітних інгредієнтів — це популярні й смачні страви для вегетаріанців. Запишемо універсальний рецепт, змінюючи продукти в якому, можна створити цілу низку кулінарних шедеврів.
Інгредієнти:
- зелена сочевиця (варіант: заморожений або свіжий зелений горошок),
- морква — 2 шт.,
- цибуля — 2 шт.,
- кілька зубчиків часнику,
- картопля — 2–3,
- гарбузове насіння — жменя,
- насіння льону — 1 ч. л.,
- мигдальне молоко — 100 г.
У каструлі з товстим дном на оливковій або іншій рослинній олії обсмажити цибулю та моркву, долити овочевий бульйон, всипати картоплю дрібними кубиками, промиту сочевицю. Варити все до готовності, додати сіль і спеції (трохи м’яти, зіри, паприки та перцю). Подрібнити в пюре занурювальним блендером, наприкінці додати мигдальне молоко, перелити в тарілку й посипати насінням.
Вегетаріанські святкові страви — бутерброди й салати
Найскладніше — «перетягнути» на свій бік завзятих прихильників стейків, ковбас і сосисок. Для цього доведеться вигадати й старанно приготувати найсмачніші вегетаріанські страви. Необхідно відпустити фантазію та не боятися використовувати найсміливіші, несподівані поєднання інгредієнтів.
Брускети з в’яленими томатами та іншими топінгами
Брускета — італійська страва. Власне кажучи, це шматочок хліба, чіабати, підсмажений до хрускоту на грилі, змащений часником, з оливковою олією і прикрашений свіжим томатом.
Приготуйте такі бутерброди для гостей, і вони будуть в захваті! Чудова ідея — замінити свіжі помідори в’яленими.
Святкові начинки для брускети:
- паста з авокадо, оливкової олії, часнику та лимонного соку,
- нарізана груша та соєвий сир тофу,
- сирний крем (якщо стиль вегетаріанства дозволяє молочні продукти) і свіжий інжир, виноград, полуниця,
- грибний паштет (рецепт вказано вище).
Овочевий торт — альтернатива олів’є та «шубі»
Розшукуючи у Всесвітній мережі вегетаріанські страви з фото, багато господинь зазначають, що другі страви, приготовані без м’яса, зазвичай виглядають не особливо апетитно. Отож, виправимо це прикре непорозуміння!
Інгредієнти:
- варений буряк — 3 шт.,
- картопля — 3 шт.,
- морква — 2 шт.,
- цибуля — 1 шт.,
- спілий гранат,
- зелена цибуля.
Соус: вегетаріанський майонез. Його основою є рафінована рослинна олія. На 100 г олії (за необхідності можна збільшити кількість складових) знадобиться: 1 ч. л. гірчиці, 2 ст. л. лимонного соку, по половині чайної ложки солі та цукру, трохи води. Поступово додаючи олію в гірчицю, збити соус віничком і додати інші інгредієнти.
Збираємо салат як традиційний листковий, натерши на тертці овочі й промащуючи шари підготовленим пісним майонезом. Щоб цибуля не гірчила, потрібно замочити її на кілька хвилин в окропі, остудити та збризнути соком лимона. Зібраний салат декорують зернами граната.
Комбінуйте рослинні продукти грамотно й творчо, щоб страви для вегетаріанців дарували максимум життєвої енергії та дивували різноманітністю!