До цієї частини планети належать десятки країн із фантастичними кулінарними традиціями. Азійські супи настільки ж різноманітні, і не обмежуються усіма відомими том-ямом або місо. Пропонуємо вирушити в захоплюючу кулінарну подорож, під час якої дізнаємося оригінальні рецепти азійських супів.
Азійські супи — смачні та прості
Почнемо наш незвичайний тріп із Китаю. У цій країні зі Східної Азії є багаті традиції приготування їжі, які можуть кардинально відрізнятися від регіону до регіону. Перші страви в пошані у китайських сім’ях. Традиційний китайський суп — простий, досить густий і гострий. Пропонуємо опанувати та включити до свого раціону азійський суп із Китаю під назвою «сіхунші цзідань тан». Він популярний на всій території Китаю, а згідно з місцевою медициною, інгредієнти цієї страви допомагають зберегти еластичність і красу шкіри.
Вам знадобляться на 2 порції:
- 2 курячих яйця;
- 2 помідори;
- 2 пір’їнки зеленої цибулі, гілочка кінзи;
- 2 ч. л. кунжутної олії;
- 2 ст. л. арахісової олії;
- крохмальний розчин: 2 ст. л. води розмішати з 1 ч. л. кукурудзяного крохмалю;
- 400 мл води або овочевого бульйону.
Яйця підготувати, як для звичайного омлету — розбити, збити виделкою. Помідор обдати окропом, очистити від шкірки та нарізати кубиками. Нарубати зелень. Обсмажити шматочки томатів в арахісовій олії, додати воду або бульйон. Варити одразу в сковороді, поки суп не забарвиться в помідорний колір. Якщо сковорідка неглибока, перелити в каструлю, підтримуючи невеликий вогонь. Влити розчин крохмалю, розмішати, почекати, доки страва загусне. У фіналі додати яєчну суміш, так, щоб у супчику утворилися пластівці. Перед поданням посипати зеленню, сіллю і перцем за смаком.
Рецепти азійських супів з Японії
Японія розташована у Східній Азії, і кухня цієї країни вважається однією з найбільш незвичайних у світі. Тут просто обожнюють перші страви, а одна з них є найпопулярнішим фастфудом! Це рамен — традиційний японський суп із локшиною, овочами, яловичиною та іншими добавками.
Інгредієнти (кількість на сім’ю з 3 осіб):
- 300 г свинини або телятини;
- 1 л води;
- 3 зубчики часнику;
- 3 курячих яйця;
- 400 г японської яєчної локшини;
- спеції: сіль, перець, соєвий соус, трохи свіжого імбиру;
- 3 пера зеленої цибулі.
Зварити яйця круто, відварити локшину майже до готовності, але не розварювати. М’ясо нарізати смужками, варити протягом півгодини, додавши до бульйону часник і пір’їнку зеленої цибулі. Коли м’ясо звариться, його потрібно трохи протушкувати на сковороді з додаванням соєвого соусу та подрібненого імбиру. Зібрати рамен: у глибокій піалі розмістити половинки яєць, порізану навскіс зелену цибулю, влити бульйон, додати соєвий соус.
Ще один легендарний суп із країни висхідного сонця — звичайно ж, місо. Багато хто любить його за пряний насичений смак і незвичайні інгредієнти. Щоб приготувати його у себе на кухні, знадобляться традиційні для Японії продукти, це:
- паста місо — 4 ст. л. До її складу входить пюре з бобів (що перебродили), рису, пшениці, на які подіяли спеціальні корисні бактерії;
- рибний бульйон (можна використовувати овочевий) — 600 мл;
- сир тофу — 400 г;
- сухі водорості вакаме або кілька пластинок норі (використовуються для суші);
- зелена цибуля для подання.
Розігріти бульйон, додати кубики сиру тофу, протерту через сито пасту. В кінці — водорості та красиво нарізану по діагоналі зелену цибулю. У такий суп ще додають гриби шиїтаке, червону рибу, вершки, кунжут.
Тайські супи — оригінальні страви з «перчинкою»
Говорячи «кращі азійські супи», ми розуміємо, що в цій номінації не обійтися без кухні королівства Таїланд (Південно-східна Азія). Суп том-ям, який ми навчимося готувати, вважається традиційним ще й для Лаосу.
Азійська їжа різноманітна, але у страв різних регіонів Азії є спільна риса — використання великої кількості інгредієнтів, спецій і зелені. Для домашнього том-яма, щоб нагодувати 3–4 людей, знадобиться:
- 1,5 л курячого бульйону;
- 400 г очищених креветок;
- 200 мл кокосового молока;
- 4 невеликих печериці;
- 4 зубчики часнику;
- 2 невеликі цибулини;
- імбир свіжий за смаком;
- 1 ст. л. цукру;
- перчик чилі та сіль за смаком;
- трохи рослинної олії, цедри лимона (або лайма).
Часник, цибуля та перець чилі обсмажити на олії, потім подрібнити засмажку блендером, повернути на гарячу сковороду (вогонь не вимикати!). Додати до маси лимонну цедру та натертий на тертці корінь імбиру, а також сіль і цукор. В окремій каструлі довести до кипіння кокосове молоко та бульйон, порізані смужками гриби, а також пряну засмажку у вигляді пасти. Варити 5–7 хвилин, за 2 хвилини до готовності додати креветки і свіжу зелень.
Супи Центральної Азії — ситно та смачно
Не варто думати, що смачні азійські супи — це винятково їжа з Японії, Китаю або Таїланду. Багаті також кухні країн Центральної Азії, такі як Таджикистан. Класичні азійські супи з цього краю не менш відомі та популярні. Наприклад, ситний і наваристий лагман, що трохи схожий на японський рамен. Домашню локшину з прісного тіста відварюють і змішують з основою, приготовленою із м’яса, картоплі, болгарського перцю, капусти білокачанної, помідорів, стручкової квасолі, часнику та зелені.
Всі інгредієнти «соусу» нарізають кубиками, обсмажують в олії, тушкують до готовності, додаючи воду, і на завершення змішують із ніжною домашньою локшиною та посипають свіжою зеленню. Ось такий простий і незвичайний рецепт.
Ще одна цікава страва — гороховий суп по-казахськи. Щоб його приготувати, знадобиться (на 4 особи):
- 200 г гороху (попередньо вимоченого в холодній воді не менше 4 годин);
- 100 г перлової крупи;
- 50 г якісного вершкового масла;
- 400 мл молока;
- 1 цибулина;
- сіль, перець за смаком;
- трохи свіжої зелені для сервірування.
Варити горох і перловку в одному посуді до готовності. Підсмажити на вершковому маслі цибулю. Додати в крупу молоко і засмажку, посолити, поперчити, прикрасити зеленню. За бажанням у такий суп можна додати шматочки вареного м’яса.
Смачного!