Працюємо

Топ 15 ідей, чим можна зайнятися вдома, щоб заробити гроші

top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

Ловите себе на думці, що чогось не вистачає? Робота, повсякденні справи, спілкування з друзями не приносять потрібної кількості позитивних емоцій? Можливо, проблема в тому, що у вас немає хобі. Або воно є, але на улюблену справу хронічно не вистачає часу.

А що, якщо спробувати монетизувати своє захоплення? Адже існує чимало хобі, які можуть стати бізнесом.

Як знайти хобі, яке приносить дохід

Одразу зауважимо: забудьмо про обмеження, пов’язані з гендерними стереотипами. Якщо чоловік любить вишивати бісером, а жінка — кувати метал, то це свідчить тільки про їхні різнобічні інтереси, сміливість, здатність ламати обивательські шаблони.

Отже, переходимо до списку хобі, які приносять гроші.

 1. Спорт.top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

Якщо ви давно займаєтеся спортом, наприклад, багато років практикуєте йогу, добре знаєте фізіологію, спробуйте монетизувати свій досвід. Випробуйте себе в ролі коуча. Індивідуальні заняття, які під час карантину перекочували в Zoom, добре оплачуються.

 1. Музика.

top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshiЩе одне заняття, яке вимагає наявності певних умінь. Закінчили музичну школу? Можливо, у вас вийде поділитися своїми знаннями. Ви не уявляєте, скільки дорослих людей бажає освоїти ази музики! Одні мріють навчитися грати улюблену композицію, інші — читати ноти. За наявності відповідного бекграунду ви цілком можете задовольнити їхні запити.

 1. Малювання.

Будемо відверті — портрети, що вийшли з-під вашого пензля, навряд чи швидко стануть затребуваними. Але якщо зумієте, наприклад, розповісти цікаву історію за допомогою коміксу, то вона запросто може стати першою сходинкою до хобі з доходом. Головне — зуміти яскраво продемонструвати свою креативність.

 1. Фотографія.

top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshiЗнімають сьогодні всі, але хороших фотографій і досі аж ніяк не багато. У вас виходить робити нетривіальні знімки? Значить, спробуйте монетизувати своє захоплення.

 1. Література.

Самі дивуєтеся, чому досі на обкладинках книг немає вашого імені? Всьому виною лінощі, які заважають почати методично працювати над майбутнім бестселером. У журналістському сленгу є слово «розписатися» — не боятися чистого аркуша паперу (екрана), вчитися на помилках, намагатися створити впізнаваний стиль. Так, шлях до першої книги тернистий. Але якщо відчуваєте, що можете його пройти, чому б не ризикнути?..top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

 1. Копірайтинг.

Якщо вам подобається працювати зі словом, можна спробувати себе в копірайтингу. Написання комерційних статей, перетворення ідей маркетологів на тексти — ця сфера діяльності динамічно розвивається та вельми перспективна.

 1. Соціальні мережі.

SMM-менеджмент — ще одна цікава сфера діяльності, яка може принести непоганий дохід творчій людині. Вмієте спілкуватися з аудиторією, пишете пости, що набирають багато лайків? Запропонуйте симпатичним вам компаніям вести їхні сторінки в соцмережах.

 1. Сценарії.top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

Популярні телешоу, рекламні ролики, детективні серіали — всі вони потребують сценаріїв. Відчуваєте, що це ваше покликання? Дерзайте!

 1. Рослини.top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

Любите порпатися з рослинами? Спробуйте монетизувати своє хобі. Наприклад, якщо давно розводите кактуси або бонсаї, можна почати їх продавати.

 1. Тварини й догляд за ними.top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

На повноцінний розплідник, найімовірніше, рано замахуватися, а ось брати на перетримку братів наших менших — цілком реально. Крім наявності відповідного приміщення знадобиться лише безумовна любов до пухнастих-пернатих.

 1. Кулінарія.top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

Уміння смачно готувати теж вдасться перетворити на успішний стартап. Наприклад, якщо поряд із домівкою розташоване якесь невеличке підприємство, можна спробувати налагодити забезпечення його співробітників недорогими ситними обідами. На переговори йдіть, захопивши відповідну їжу, приготовану власноруч.

 1. Хендмейд.top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

Красиві хендмейд-вироби завжди будуть мати попит. Якщо вмієте виготовляти практичні полотняні сумочки, якісні рюкзачки, розшиті бісером футляри для смартфонів, то можете непогано на них заробити.

 1. Електроніка.top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

Розбираєтеся в мікросхемах, без зусиль підберете новий акумулятор до ноутбука? Значить, скоро вашими клієнтами стануть знайомі, потім сусіди, а потім номер телефону передаватимуть по сарафанному радіо. Головне — не приховуйте свої вміння.

 1. Б’юті-індустрія.top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

Деякі жінки займаються своєю зовнішністю вдома, уникаючи професійних салонів. Якщо ви, скажімо, вмієте робити манікюр-педикюр, володієте мистецтвом макіяжу, то зможете монетизувати свої скіли, досить швидко напрацювавши клієнтську базу.

 1. Курси, блоги.top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshi

Створіть цикл лекцій на тему, яка пов’язана з вашим хобі. Професійно зроблений онлайн-курс точно буде затребуваний, отже, принесе вам дохід. Однак доведеться попередньо попрацювати, адже спершу клієнта необхідно залучити. Тому ведіть блог, щоб заявити про себе.

Як перетворити хобі на бізнес

top-15-idej-chym-mozhna-zajnyatysya-vdoma-shhob-zarobyty-groshiВибравши для себе захоплення, які приносять дохід, не поспішайте спалювати мости, терміново йти з наявної роботи. Дійте продумано, взявши на озброєння такі рекомендації:

 • навчіться чітко планувати свій час. Визначте години/дні, коли зможете повністю віддаватися хобі;
 • вивчіть діяльність потенційних конкурентів — пропозиції, спосіб подачі інформації. Проаналізуйте, чого не вистачає їхній продукції/послугам. Постарайтеся налагодити з потенційними конкурентами взаємовигідні відносини. Люди з однієї спільноти можуть ділитися замовленнями, різноманітною корисною інформацією;
 • вивчіть попит, промоніторте запити в соцмережах, на дошках оголошень;
 • намагайтеся адекватно реагувати на запити ринку. Якщо ваше хобі передбачає виробництво якихось товарів, не варто купувати великі партії сировини, штампувати однакові речі, адже з китайськими фабриками конкурувати неможливо. Пам’ятайте, що ваш коник — індивідуальність;
 • навчіться себе рекламувати. Вас мають швидко впізнавати;
 • вивчіть свої права, права споживача, щоб оперативно вирішувати можливі суперечки.