Влітку навряд чи виникне бажання поласувати гарячою жирною стравою. Вона залишає тяжкість у шлунку та викликає сонливість. До того ж о цій порі року овочів і фруктів багато, а користь від них максимальна. Як приготувати овочевий суп, щоб він смакував навіть маленьким вередунам, був яскравим і корисним? Ось кілька простих, але вишуканих рецептів, які допоможуть урізноманітнити раціон і наситити організм вітамінами та мікроелементами.
Ми готові зламати стереотип про те, що овочеві супи — це щось жахливо нудне, дієтичне й асоціюється з хворобою. Навпаки, це справжнє джерело енергії та кулінарного натхнення. Творити будемо зі соковитих, різноманітних і наповнених сонцем літніх сезонних овочів.
Овочевий суп в італійському стилі
Із середини літа прилавки рясніють соковитими помідорами. З них приготуємо освіжний супчик, який без обмежень можна їсти навіть дівчатам, що стежать за своєю фігурою. Калорій у ньому мінімум, а користі та смаку — максимум!
На південному заході Італії, в регіоні Кампанія, вигадали геніально простий рецепт томатного супу-пюре — zuppa di pomodoro.
Інгредієнти:
- 1 кг стиглих томатів;
- 2 білі цибулини (або 3 цибулини-шалот);
- 2–3 зубки часнику;
- 300 мл овочевого бульйону або води;
- свіжа зелень у рівних пропорціях: базилік, петрушка, чебрець, шавлія, розмарин;
- 3 столові ложки оливкової олії першого віджиму;
- сіль і перець за смаком.
Спосіб приготування. Помідори обдати окропом, через 3 хвилини розрізати шкірку хрест-навхрест і зняти її. Не зроніть жодної краплі дорогоцінного соку! Цибулю дрібно нашаткувати, підсмажити на оливковій олії разом із порубаним часником. Пюре з томатів, засмажені овочі, бульйон і спеції з’єднати в каструлі, додати воду, пучок свіжої зелені. Проварити 10 хвилин і вийняти зелень. За допомогою занурювального блендера домогтися кремової консистенції. Подавати з грінками та часником, вже в тарілці скропити гарячу або холодну страву запашною оливковою олією.
Ще одне диво італійської кухні — мінестроне. Цей суп втілює ставлення італійців до перших страв і стилю харчування загалом. Суп готують із сезонних овочів, додаючи за бажанням макарони, рис або бобові. Головний принцип тут — чим більше овочів, тим краще.
Класичний рецепт овочевого супу по-італійськи. Інгредієнти:
- 100 г гарбуза;
- 4 стиглих помідори;
- 1 велика морквина;
- 2 зубки часнику;
- стебло селери;
- 3 половинки солодкого перцю різних кольорів;
- кілька столових ложок консервованої або вареної квасолі;
- оливкова олія;
- сіль, спеції.
Спосіб приготування. Овочі нарізати однаковими акуратними кубиками, цибулю та часник подрібнити і спасерувати на оливковій олії. Додати до засмажених овочів гарбуз і моркву, пасерувати 10 хвилин. Коли інгредієнти пом’якшають, додати інші овочі та м’якоть очищених від шкірки томатів, трохи води або бульйону. Варити до готовності, приправити спеціями та додати пару крапель оливкової олії. За бажанням до готової страви додайте кілька шматочків копченого бекону.
Буряк і горошок
Смачний овочевий суп — це, передусім, вдала комбінація добірних інгредієнтів. Але є такі овочі, які смачні самі по собі і не потребують складних рецептів. Такі продукти — свіжий зелений горошок і молодий соковитий буряк. Влітку саме час потішити себе супами з цих корисних овочів. Зі спекотної Італії перемістимося до колоритної Польщі. Її мешканці поважають перші страви, а особливо — з різноманітних овочів.
Холодний борщ. Інгредієнти:
- 3 молодих буряки, очищені та відварені впродовж 10–15 хвилин;
- бульйон, в якому варився буряк;
- 3 свіжих огірки;
- зелень і зелена цибуля за смаком;
- 3 зварених круто яйця;
- 200 мл сметани.
Спосіб приготування. На грубій тертці натерти буряк, покласти в охолоджений бульйон. Каструлю з сумішшю відправити в холодильник. Огірки нашаткувати соломкою, яйця — великими часточками. Зелень нарізати так, як подобається. Подавати, змішавши всі інгредієнти, щедро присмачивши сметаною, посипавши зеленню та свіжозмеленим перцем. Якщо не вистачає кислинки, можна збризнути лимонним соком, прикрасити шматочками сиру фета.
Суп-пюре з зеленого горошку. Інгредієнти:
- 400 г свіжого або мороженого зеленого гороху;
- невеликий пучок свіжої м’яти (фішка цієї страви!);
- 100 мл 20-відсоткових вершків;
- 1 чайна ложка вершкового масла;
- 1 чайна ложка цукру;
- сіль, спеції за смаком.
Спосіб приготування. У каструлю помістити горошок, подрібнену зелень (без грубих стебел), цукор. Цукровий пісок потрібен для того, щоб основний інгредієнт не потемнів. Варити до м’якості максимум 15 хвилин. Не варто варити горошок занадто довго, адже кожна хвилина термічної обробки скорочує кількість корисних речовин в овочах. Злити відвар в окремий посуд, ретельно подрібнити варений горошок, досягнувши максимально однорідної консистенції. Пюре з горошку змішати в каструлі з вершками, вершковим маслом, сіллю та перцем. Додаючи відвар, довести суп до потрібної консистенції, дати закипіти. Подавати, прикрасивши вершками.
Суп «Три капусти»
Капуста — чемпіон за змістом корисних мікроелементів та вітамінів і є незамінним продуктом для здорового раціону. Коли набридає варена броколі чи салат із білокачанної капусти, саме час приготувати цей красивий і смачний суп.
Інгредієнти:
- 200 г нашаткованої білокачанної капусти;
- 200 г броколі;
- 200 г цвітної капусти;
- 1 шт. плавленого сиру;
- 2 картоплини;
- 1 цибулина;
- 1 морквина;
- кілька ложок консервованого або свіжого горошку;
- лавровий лист, спеції та сіль за смаком.
Спосіб приготування. У каструлі поставити варити всі три види капусти — нашатковану білокачанну, розібрані на середні суцвіття броколі та цвітну. Додати картоплю невеликими кубиками. Засмажені цибулю та моркву також додати до ароматного супу. Коли всі інгредієнти будуть практично готові, вийняти лавровий лист, додати горошок і натертий на тертці плавлений сир. Розмішувати, поки сир не розчиниться. Суп готовий! Його можна подавати в такому вигляді, а можна перетворити на ніжне пюре за допомогою блендера або кухонного комбайна. Для більш вершкового смаку не завадить додати кілька ложок жирної сметани безпосередньо в тарілку.
Смачного!