Тренди барбекю 2017: нові доповнення до барбекю на грилі
Тренди барбекю 2017: нові доповнення до барбекю на грилі
Кілька ковбасок і відбивних — ось як це було раніше. Нинішня тенденція BBQ — це різноманітність і висока якість. Хоча свинячі відбивні майже повністю зникли зі списку закупів, сьогодні справжні поціновувачі барбекю насолоджуються вишуканими стейками, такими як Wagyu або Irish Black Angus. У 2017 році з’явилася низка нових трендів BBQ: дичина, «рвані варіанти», піца та морепродукти. Спробуйте щось нове й відкрийте для себе захопливі тенденції, які чекають вас у майбутньому сезоні барбекю!
Дичина на грилі: здоровий, смачний та екологічно чистий варіант
Хоча питання інтенсивного тваринництва часто порушують серед поціновувачів м’яса, ця критика не стосується диких тварин. Тварини розмножуються в дикій природі й на них полюють у контрольованих умовах у Німеччині. Періоди заборони полювання регулюють відновлювання їхньої кількості. Доступна дичина підлягає перевірянню й може бути використана для барбекю без проблем. Її вважають дуже здоровим м’ясом, оскільки тварини живляться лише дикими рослинами та продуктами без хімічних речовин. Крім того, у цього м’яса низький рівень холестерину й воно дуже пісне.
М’ясо дичини — це багатство смаків
Під збірним терміном «дичина» мають на увазі палевого оленя (олень), козулю, сарну, кролика, кабана й птахів, таких як фазан і куріпка. Завдяки різноманітності порід і різним видам харчування, кожен тип м’яса має свій власний відмітний аромат. Існують також відмінності, зумовлені регіоном походження й місцевою флорою. Дичина на грилі гарантує вашим гостям широке розмаїття смаків.
Дичина на грилі — це зовсім не складно
Приготувати дичину так само просто, як приготувати будь-який інший стейк — насправді навіть простіше. М’ясо треба нарізати товстими скибочками, замаринувати в оливковій олії й травах, таких як розмарин і чебрець, а відтак викласти на гриль. Справжні поціновувачі такого м’яса, як правило, неохоче додають багато приправ, боячись заглушити його власний «природний» смак. Дичина в смокер-грилі? Не проблема! Загалом, м’ясо не варто готувати надто довго, бо відсутність жиру може зробити його сухим.
Рвана свинина та інші види м’яса: найголовніше — повільне готування
Звичайна свинина втрачає свої позиції, коли мова заходить про варіанти барбекю. Поціновувачі гриля захопилися тенденцією родом зі США — рваною свининою. Страва являє собою досить великий шматок м’яса для обсмажування (переважно свиняча лопатка), дуже приправлений, який часто-густо маринують усю ніч. Потім його готують у закритому грилі або смокер-грилі за постійної температури близько 110 градусів упродовж 10-15 годин. Миска з водою в барбекю захищає м’ясо від висихання. Коли внутрішня температура м’яса досягла 92 градусів, воно стає м’яким і ніжним, і його можна подрібнити або «порвати» виделкою. М’ясо приготовано чудово, якщо це можна зробити руками. Ніжні нитки м’яса найкраще класти в гамбургери або подавати на тарілці.
Яке м’ясо ще можна «порвати»?
Ця технологія «рвання» підходить не тільки для свинини. З яловичого ошийка можна приготувати рвану яловичину. Приправи в цьому випадку дещо відрізняються від використовуваних у рваній свинині; потрібно менше перцю. Готування зазвичай займає більше часу: для рваної яловичини потрібно 20 годин на грилі.
З другого боку, рвана курка — чудова альтернатива для господарів барбекю, у яких не так багато часу: основний інгредієнт тут часник, і курка готова через годину. Оскільки цей тип м’яса сам собою волокнистий, він готується набагато швидше й може бути навіть приготований безпосередньо на грилі й за вищої температури (близько 180 градусів).
Різновиди «рваного гриля»: також можливий вегетаріанський варіант
Виявляється, не тільки м’ясо можна «рвати». Справжньою вегетаріанською насолодою є «рваний» джекфрут (інша назва — дуріан): цей плід з Таїланду відомий своїм характерним і часто неприємним запахом, коли він стиглий. У зеленій, незрілій формі (є консервований у будь-яких магазинах азійської кухні), він підходить для гриля. У нього горіховий смак, і його використовують у готуванні великих вегетаріанських гамбургерів. Після гриля, фрукт готують у солодкому соусі барбекю, надаючи плоду його типової волокнистої консистенції — майже як «рвана» свинина. Ще одним вегетаріанським варіантом для «рвання» є гриби. Найкраще підійде гриб-устриця; соковитий, але з твердою структурою. Після непрямого обсмажування грибів на грилі їх можна «порвати» за допомогою виделки.
Печиво на барбекю: піца й багато іншого
Багато хто мріє про те, щоб мати власну піч із деревним паливом для приготування піци. І мало хто знає, що в них уже є така: їхній гриль. Використовуючи будь-яку кам’яну плиту, ви можете готувати піцу під грилем і скуштувати трішки Італії просто в себе вдома. Тут важливо пам’ятати: піца готова протягом лічених хвилин, коли її готують на гарячому камені. Тому стежте, вона може легко підгоріти! Хліб, десерти, кекси й навіть шоколадний торт теж можна приготувати. У принципі, закритий гриль функціює як вентиляторна піч — тільки час випікання зазвичай коротший. Стежте за піччю й вирішуйте самі, скільки часу триватиме випікання.
Готування смачних морепродуктів на грилі
Креветки давно стали класичною стравою для барбекю. Останніми роками популярності набули гребінці, нанизані точно так само, як креветки. Тенденція на 2017 рік: устриці на грилі — проста, проте елегантна страва для гостей. Це також практично, не вимагає додаткового устатковання. Верхню оболонку видаляють, м’ясо посипають морською сіллю, а устрицю тримають на грилі близько п’яти хвилин. Устриці у власному соку на грилі — пречудовий старт для будь-якого барбекю. Мідії можна також приготувати на грилі в їхніх черепашках. Просто помістіть закриті черепашки на гриль (як запобіжний захід, викиньте будь-які сирі розкриті мідії). Коли вони відкрилися, вони готові до вживання. Або: пряні, в маленькій чашечці з алюмінієвої фольги. Заповніть чашечку білим вином, нарізаним часником і естрагоном, відтак закрийте алюмінієву чашечку навколо мідії та покладіть на гриль. Завдяки діянню тепла мідії розкриються. Смачного!