Працюємо

Тренди ресторанного бізнесу в 2021 році

trendy-restorannogo-biznesu-v-2021-rotsi

Ресторанна сфера постійно змінюється залежно від світових подій та попиту. Але глобальна пандемія перевернула все з ніг на голову: одні тенденції втратили актуальність, інші — набули. Те, що тільки планувалось упроваджувати, нині стало життєвою потребою, а те, що було звичним, стало ледь не розкішшю. Гостям довелось пристосовуватись до нових реалій, а власникам — змінювати формати, щоб утриматись на плаву.trendy-restorannogo-biznesu-v-2021-rotsiТож яких змін чекати ресторанній індустрії та на що звернути увагу в найближчому майбутньому? Ми зібрали дванадцять найактуальніших трендів:

1. Доставка

Найголовнішим посткарантинним трендом у 2021 році стане доставка. Навіть якщо вона й не може повністю замінити ресторанної магії, у яку поринає гість закладу, це тепер — наша нова реальність, яка диктує свої правила. Головну роль відіграватиме не якісне обслуговування, а якість та швидкість приготування їжі, креативне пакування й подача в тарі.

2. Dark kitchen

Формат, який став неабияк популярним під час пандемії, і надалі розвиватиметься. Dark kitchen не передбачає посадкових місць, а їжу готують тільки на доставку через вебсайти й соцмережі. Так чи інакше, усі аналітики сходяться на думці, що поширеність формату «темної кухні» наступного року тільки зростатиме.

3. Діджиталізація

Після посилених карантинних обмежень ресторанній галузі довелось швидко вводити онлайн-послуги або розвивати наявні сайти й сторінки в соціальних мережах, мобільні додатки та сервіси. У 2021 році нас усіх чекає ще глибша цифрова трансформація.

4. Локальні продукти

Залишатиметься тренд на локальні продукти. Дедалі більше шефів вивчатимуть потенціал природних інгредієнтів і вибудовуватимуть меню на основі сезонних продуктів, які можна легко знайти у своєму регіоні.

5. ЗСЖ та флекситаріанство

Мода на ЗСЖ лише посилить свої позиції в гастрономічній сфері. Дедалі більше людей прагнутиме урізноманітнити свій стіл корисною та здоровою їжею, а також відмовлятиметься від продуктів тваринного походження й солодощів. Паралельно набирає обертів тренд на флекситаріанство, в основі якого — рослинна дієта, яка дозволяє вживання м’яса.

6. Злиття різних кухонь

Значущий тренд у 2021 році — поєднання різних світових кухонь. Концепція не нова, але саме в найближчий період на повну розгорнеться творчий політ. Популярними вже стають такі поєднання, як мексикансько-корейська кухня або китайсько-перуанська, де, наприклад, тако або бурито начинене корейським барбекю.

7. Спрощення меню

На цей тренд є дві взаємопов’язані причини. По-перше, спрощене меню покращило в карантин швидкість і час замовлення, а також зменшило загальні витрати. По-друге, з падінням доходу людям стало не до високої кухні та дорогих вишуканих страв. У 2021 році популярними стануть прості й зрозумілі страви в авторській подачі.

8. Готові набори «приготуй сам»

Готові набори для приготування були й до пандемії, але минулий рік дав поштовх до розвитку тренду. Адже в карантин багато людей дістало можливість стати шефом без жодного кулінарного курсу — готові набори надходили з рецептом для приготування кулінарних шедеврів.

9. Безконтактна взаємодія

trendy-restorannogo-biznesu-v-2021-rotsiДруковане меню замінюватиметься на QR-коди на столиках, як і безконтактна оплата чека за допомогою додатків на телефоні чи того ж самого QR-коду. Ба більше, згодом процес автоматизації та безконтактності дійде до голосового керування та роботів-офіціантів чи кухарів.

10. Турбота про довкілля

Екологічність стане справжньою рушійною силою гастрономії в майбутньому. В ресторанах уже переробляють відходи, відмовляються від пластику, користуються замінниками м’яса та цукру. Уже зараз виготовляють посуд із висівок, у якому можна розігрівати їжу в мікрохвильовці.

11. Монокухня

У 2021 році зросте популярність монопродуктових ресторанів. На сьогодні такий формат закладів вважається більш вигідним для малого підприємництва. Він передбачає приготування лише однієї або кількох страв, але в різних варіаціях. Наприклад, різні версії пельменів, млинців або сандвічів.

12. Інтернаціональна кухня

Через карантин багато людей були позбавлені можливості подорожувати світом і знайомитися з кухнями різних країн. Тому один із трендів 2021 року — орієнтація на автентичні страви популярних кухонь світу (японську, тайську, китайську, індійську, середземноморську).