Працюємо

Виробляємо правила особистої гігієни — від миття рук до прибирання

vyroblyayemo-pravyla-osobystoyi-gigiyeny-vid-myttya-ruk-prybyrannya

Прочитавши заголовок цієї статті, не подумайте, що ми хочемо звинуватити вас у неохайності. Просто є нюанси, про які багато хто може й не підозрювати. Наприклад, чи знаєте ви, що мікроби, які живуть на обробній дошці, набагато небезпечніші за мікроорганізми, що мешкають на брудній підлозі? Словом, ознайомитися з інформацією про те, як дотримуватися гігієни, не буде зайвим, особливо в умовах нинішньої пандемії.

Дотримання правил гігієни: топ-8 порадvyroblyayemo-pravyla-osobystoyi-gigiyeny-vid-myttya-ruk-prybyrannya

Помиляєтеся, якщо вважаєте, що правила особистої гігієни починаються і закінчуються щоденним прийняттям душу і регулярним миттям рук. Усе набагато глобальніше і серйозніше. Адже гігієна — це цілий розділ медицини. Не будемо розбирати всі заходи зі збереження і зміцнення здоров’я, що ним передбачені. Зупинимося на питаннях, пов’язаних із чистотою. Це дуже актуально в нинішніх екстремальних умовах, оскільки дотримання правил гігієни рятує нам життя. Отже:

  1. Щодня належним чином доглядайте за тілом. Шкіра — найбільший орган, що безпосередньо контактує із зовнішнім середовищем. Щоденний душ (температура води має становити 37–38 ºС) разом із виділеннями потових і сальних залоз змиє також хвороботворні бактерії. Раз на тиждень необхідно ретельно митися з мочалкою. Із сильним потовиділенням ніг допоможуть впоратися прохолодні ванночки з простим милом.
  2. Приділяйте належну увагу обличчю. Це найбільш відкрита зона, її поверхня чутлива, потребує спеціальних засобів, вибір яких залежить від типу шкіри. Як би парадоксально це не звучало, але жінкам у цьому плані легше, адже в них є відповідний досвід плюс відсутня рослинність. Чоловікам, особливо тим, хто носить вуса або бороду, складніше. Їм як мінімум необхідно очищати обличчя спеціальними засобами (гелем, пінкою, підібрати які можна в будь-якому торговому центрі мережі METRO) вранці, ввечері, після приходу з вулиці.
  3. Обов’язково мийте руки перед їжею, після приходу з вулиці, відвідування туалету, контакту з тваринами, брудними поверхнями. Милом змивайте жир, бруд, потім обробляйте долоні антисептиком. Процес миття рук має тривати мінімум 30 секунд. vyroblyayemo-pravyla-osobystoyi-gigiyeny-vid-myttya-ruk-prybyrannya
  4. Не забувайте правила гігієни носа, вух, очей, нігтів. Останні необхідно регулярно обрізати. Річ у тім, що саме під нігтьовими пластинами скупчується величезна кількість шкідливих організмів. На жаль, багато жінок зараз зіткнулися з проблемою — нанесений ним гель-лак може зняти тільки фахівець. Виходом із ситуації буде регулярна обробка нігтьових пластин і шкіри під ними намиленою щіточкою.
  5. Міняйте постільну білизну кожні 10–15 днів, натільну — щодня після прийому душу. Тримайте чистими одяг, взуття.
  6. Обов’язково провітрюйте спальню перед сном.
  7. Хоча б через день проводьте вологе прибирання квартири.
  8. Завжди і всюди під рукою тримайте одноразові серветки. Витерли руки, обличчя, прикрилися при чханні, кашлі — одразу склали, утилізували.

Доглядаємо за волоссям правильноvyroblyayemo-pravyla-osobystoyi-gigiyeny-vid-myttya-ruk-prybyrannya

Щоб зачіска довго залишалася розкішною, необхідно навчитися правильно доглядати за волоссям:

  1. Мийте їх у міру забруднення, не частіше.
  2. Не користуйтеся гарячою водою. Вона стимулює роботу сальних залоз. Мити голову потрібно тільки теплою водою, а обполіскувати краще прохолодною, тоді волосся довше залишатиметься чистим.
  3. Підбирайте бальзами, шампуні, лосьйони відповідно до типу вашого волосся. Забудьте про універсальні засоби!
  4. Після миття витирайте голову теплим рушником, давайте волоссю просохнути, тільки потім розчісуйте. Феном користуйтеся лише в крайньому разі.
  5. Відмовтеся від металевих гребінців. Вони псують волосся. Віддайте перевагу дерев’яним, кістяним, пластиковим виробам. Звичайно ж, не забувайте, що гребінець — предмет особистого користування.
  6. Регулярно підстригайте посічені кінчики волосся. Вони не тільки виглядають неестетично — на них осідають мікроби.

Грамотний догляд за порожниною ротаvyroblyayemo-pravyla-osobystoyi-gigiyeny-vid-myttya-ruk-prybyrannya

Основне правило особистої гігієни, яке нам прищеплюють з дитинства, — за порожниною рота потрібно регулярно і правильно доглядати. Про всяк випадок нагадуємо:

  1. Чистити зуби необхідно вертикальними рухами. Займатися цією гігієнічною процедурою потрібно після сну і до нього. Не забувайте знімати наліт з язика.
  2. Треба регулярно користуватися зубною ниткою. Це не менш важливе правило особистої гігієни, ніж вищезгадане. Також обов’язково потрібно полоскати рот після кожного прийому їжі. У крайньому разі допоможе жувальна гумка без цукру.
  3. Щітку рекомендується змінювати кожні 3–4 місяці. Щетина на згаданому виробі має бути не дуже м’якою, але і не дуже жорсткою. Оптимально, якщо робоча поверхня щітки буде виготовлена ​​із синтетичних матеріалів. З натурального волокна бактерії змиваються погано. І, звичайно ж, пам’ятаємо — у кожного члена сім’ї має бути особиста зубна щітка.

Як дотримуватися гігієни в будинкуvyroblyayemo-pravyla-osobystoyi-gigiyeny-vid-myttya-ruk-prybyrannya

Прибирання будинку не буде настільки виснажливим заняттям, якщо навчитися все робити правильно. Запам’ятовуємо:

  • прибираючи, витримуємо напрямок зверху вниз. Адже пил, що очищається з полиць, антресолей, неминуче буде осідати на підлозі, розташованих нижче меблях. Прибираючи, також рухаємося в одному напрямку — зліва направо або навпаки;
  • перш за все виявляємо «гарячі» точки, звідки сміття розноситься по квартирі. Йдеться, наприклад, про передпокій, ділянку навколо котячого туалету, кухні;
  • закінчивши готувати їжу, відразу миємо посуд, робочі поверхні, плиту, духовку (за потребою), обробляємо обробні дошки, підмітаємо. Можливо, ви здивуєтеся, але чистота у всій квартирі безпосередньо залежить від стану кухні;
  • ретельно стежимо за свіжістю продуктів, які зберігаються в холодильнику;
  • під час прибирання без жалю викидаємо газети, рекламні проспекти, старі журнали, що захаращують квартиру;
  • відмовляємося від застосування універсальних засобів. Ванну миємо рідиною, призначеною для її поверхонь, туалет — відповідним гелем. Формули такого роду продуктів розраховані на боротьбу зі шкідливими бактеріями в певних місцях. Єдине, в ємність для йоржика можна додати якийсь мильний засіб. Так під час використання згаданого інструмента ви будете додатково обробляти унітаз. Змінювати подібну рідину необхідно щотижня; vyroblyayemo-pravyla-osobystoyi-gigiyeny-vid-myttya-ruk-prybyrannya
  • заводимо коробку для різного роду дрібниць, які можуть стати в пригоді. Час від часу проводимо в ній ревізію, без жалю викидаючи те, що не знадобилося;
  • заводимо окремі губки, ганчірки, мочалки для різних зон квартири. Без цього гігієна будинку неможлива;
  • використовуємо тільки відро для сміття, оснащене кришкою. Регулярно його звільняємо від вмісту, миємо.

Дотримуйтеся цих нескладних правил особистої гігієни і будьте здорові!