Відпочиваємо

Як влаштувати пікнік восени: враховуємо всі важливі нюанси

yak-vlashtuvaty-piknik-voseny-vrahovuyemo-vsi-vazhlyvi-nyuansy

Ласкаві осінні дні — відмінний привід приємно та смачно провести час на свіжому повітрі. Так чому б не влаштувати у вихідні сімейний пікнік або зустріч із друзями на природі?..

Щоб така вилазка залишила найтепліші спогади, захід необхідно правильно організувати. Це зовсім не означає, що вам доведеться витратити багато грошей — бюджетний пікнік теж може бути радісним і веселим. Слід лише попередньо врахувати деякі моменти, про які йдеться нижче.

Осінній пікнік у парку або в лісі: враховуємо погодні умови

yak-vlashtuvaty-piknik-voseny-vrahovuyemo-vsi-vazhlyvi-nyuansyВлітку ми прагнемо сховатися від палючих променів сонця в найближчому затінку, повалятися на травичці та скупатися, можемо влаштувати пікнік у будь-якому місці. Планувати осінню вилазку складніше, оскільки її може зіпсувати погода, що раптово погіршилася. Отже, скористайтеся найближчим теплим днем ​​і потіште себе смачним перекусом у парку.

Якщо ви націлені на більш тривале проведення часу, поєднайте пікнік, наприклад, з риболовлею або походом по гриби. Головне — ретельно вивчіть прогноз погоди, щоб вона не зіпсувала вам запланований відпочинок на природі несподіваним дощем. Вибираючись на осінній пікнік навіть найпогожішого дня, радимо захопити з собою вітровки: в цю пору року вечори набагато прохолодніші, ніж влітку.

Меню, відповідне до сезону

Навіть якщо ви збираєтеся на природу, щоб смажити шашлик, ковбаски, запікати рибу, варити юшку, обов’язково візьміть із собою додаткову їжу. По-перше, до моменту, коли вищезгадані страви будуть готові, ви стовідсотково зголоднієте. По-друге, їжі в таких випадках багато не буває, оскільки власне перебування на свіжому повітрі стимулює апетит.

Однією з переваг осінніх пікніків є те, що тепер ви можете брати з собою практично будь-які продукти, навіть ті, що швидко псуються, оскільки температура повітря в цю пору року нижча, ніж влітку. Все необхідне для організації посиденьок на природі завжди знайдете в торгових центрах мережі METRO.

Збираючись на осінній пікнік, візьміть:

  • питну воду (врахуйте також, що вона вам знадобиться й для миття рук);
  • улюблені соки;
  • овочі, фрукти, горішки;
  • хліб, крекери, печиво;
  • готові сендвічі з ковбасою, сиром тощо;
  • термос із гарячою кавою/чаєм;
  • продукти для приготування (якщо плануєте таке) — м’ясо, рибу, сиру картоплю;
  • сіль, спеції в спеціальних щільно закритих ємностях, соуси.

Топ-3 апетитні сендвічі

Хочете вразити компанію, що зібралася на осінньому пікніку, своїми кулінарними здібностями? Тоді скористайтеся наведеними нижче рецептами:

  1. Курячі грудки розрізати вздовж на кілька скибочок, обсмажити на сковороді без олії (краще на домашньому електрогрилі), посолити, поперчити, дати охолонути. Взяти будь-яку зелень, подрібнити, змішати з вершковим сиром. Намастити цю масу на шматочки житнього хліба, зверху помістити кружечки помідорів, огірків, куряче м’ясо. З’єднати сендвічі.
  2. Щоб зробити простий сендвіч, але водночас із французьким шармом, потрібно взяти круасан без начинки або третину (чверть) багета, розрізати навпіл. Кожну з отриманих частин змастити майонезом або іншим соусом. Зверху помістити сир, шинку, листок салату. З’єднати сендвічі.
  3. Оригінальну страву можна зробити з чіабати. Спершу її потрібно розрізати навпіл. Далі, кожну частину хлібобулочного виробу намастити сумішшю масла з вершковим сиром, куди також можна нашаткувати м’яту, петрушку, кріп — будь-яку зелень на ваш смак. Потім на шматки хліба викласти тонко нарізані огірки, злегка їх посолити. Далі на одну половину хлібобулочного виробу помістити гілочку базиліка/петрушки, після цього з’єднати сендвіч. Велику чіабату можна розрізати на дві частини навскіс.

Сервірування столу

yak-vlashtuvaty-piknik-voseny-vrahovuyemo-vsi-vazhlyvi-nyuansyДуже добре, якщо у вас є похідний розкладний столик, стільчики-шезлонги та автомобіль. Але якщо перерахованого немає, це аж ніяк не привід відмовлятися від осіннього пікніка.

У цю пору року для комфортного відпочинку на природі вам знадобляться:

  • килимки/пледи;
  • скатертина з матеріалу, що не промокає;
  • одноразові тарілки, стаканчики. Столові набори (ложки, виделки, ножі) краще брати металеві;
  • дошка для нарізування;
  • шампури, мангал, дрова, якщо плануєте смажити шашлики;
  • серветки;
  • сірники;
  • пакети для сміття. Місце, де ви будете відпочивати, має залишитися максимально чистим. Отже, всі відходи після закінчення заходу треба зібрати, потім викинути у відповідні контейнери.

Оптимально, якщо кожен учасник майбутнього пікніка захопить із собою туристичний килимок. Навіть якщо день буде дуже теплим, земля восени набагато холодніша, ніж влітку. Тому сидіти бажано на чомусь теплішому, ніж плед. Не біда, якщо хтось не має килимка. У такому разі досвідчені туристи радять використовувати товсті шари пінопласту.

Одягаємося правильно

yak-vlashtuvaty-piknik-voseny-vrahovuyemo-vsi-vazhlyvi-nyuansyНе обманюйтесь ласкавими сонячними променями, пам’ятайте, що осіння погода дуже примхлива й мінлива. Збираючись на пікнік, ретельно продумайте свій гардероб:

  1. На вас має бути три шари одягу. Одягніть натільну білизну, виготовлену з матеріалу, що пропускає вологу, але не вбирає її. Базовий гардероб має складатися з сорочки (водолазки, гольфу) та джинсів. І, як ми вже згадували вище, не забудьте захопити з собою вітровку або кофту.
  2. Взуйте зручні черевики, кросівки, про всяк випадок візьміть додаткову пару шкарпеток.
  3. Якщо вирушаєте на природу з дітьми, захопіть їм змінну натільну білизну.

Програма розваг

Помилувавшись природою та попоївши, ви, звичайно, захочете розваг. Дітям обов’язково захопіть іграшки, альбом із фломастерами, олівці — можливо, малюків надихнуть осінні пейзажі. Для відпочивальників практично будь-якого віку буде актуальним м’яч, який можна поганяти по галявині, фрісбі.

Не завадить також згадати й про існування доміно, карт, шашок, шахів, «Монополії». Можна обійтися без додаткових аксесуарів і розважитися, наприклад, за допомогою веселого «Крокодила», в якого можуть грати люди будь-якого віку. Забули його правила? Нагадуємо:

  1. Учасники гри розбиваються на дві групи.
  2. Одна загадує слово та шепоче його людині з протилежного «табору».
  3. Цей гравець має зобразити те, що почув, членам своєї команди за допомогою жестів, міміки, пантоміми. Говорити не можна, лише кивати/хитати головою на «так»/«ні».

Відмінного вам осіннього пікніка та прекрасної погоди!