Відпочиваємо

Як зберігати ялинкові іграшки

yak-zberigaty-yalynkovi-igrashky

Як зберігати скляні ялинкові іграшки, щоб вони впродовж багатьох років мали вигляд немов новенькі? Пропонуємо розібратися в правилах пакування новорічного декору та підбору відповідної тари.

5 корисних порад, як зберігати скляні ялинкові іграшки

Прикрашати ялинку люблять не лише діти. Але чимало дорослих не знають, як зберігати новорічні іграшки, щоб вони не втратили свого первинного вигляду та блиску. Пропонуємо до вашої уваги 5 слушних порад, які допоможуть розібратися в цьому. Адже так приємно прикрашати ялинку, згадуючи, що ті кулі ви вішали з батьком, а отой золотий горішок подарувала улюблена бабуся!.. І, звичайно, не забувайте поповнювати колекцію домашнього новорічного декору. Зокрема, у торгових центрах мережі METRO представлено значний асортимент стильних скляних ялинкових іграшок.

Не викидаємо оригінальне паковання

yak-zberigaty-yalynkovi-igrashky

Купуючи набір ялинкових іграшок або одну дизайнерську кульку, ви отримуєте їх в пакованні. Його розміри, виїмки розраховані на конкретні вироби. Тож навіщо відмовлятися від такої зручної тари й зайвий раз замислюватися, у чому та як зберігати ялинкові кулі?..

Не забуваємо про підручні засоби

Бажано, щоб відправлені на зберігання скляні ялинкові іграшки не торкалися одна одну. Отже, складайте їх у:

 • лотки з-під яєць. У них можна зберігати мініатюрні ялинкові прикраси;
 • харчові контейнери із тонкого пластику/взуттєві коробки. У них можна скласти кілька ялинкових скляних кульок. Єдине — кожну іграшку потрібно буде обгорнути папером;
 • оснащені перегородками коробки з-під вина/бокалів/іншого посуду. Якщо перегородок у такій цупкій місткості немає, їх можна зробити з картону;
 • одноразові стаканчики з-під йогурту. Такі місткості рядами виставляють у велику коробку, а потім у них складають новорічні прикраси.

Використовуємо одну великогабаритну місткість

Оскільки ялинкові прикраси мають неоднакові розмір і форму, то складатимете ви їх у різну тару, яку не завадило б укласти до однієї коробки. Оптимальний варіант — розташувати всі місткості з новорічними іграшками у великому пластиковому контейнері для харчових продуктів. Серед переваг зберігання ялинкового декору в такому ящику:

 • іграшки будуть захищені від пилу, вологи;
 • міцні стінки місткості не дадуть прикрасам деформуватися;
 • ви зможете відразу побачити вміст контейнера, оскільки він прозорий.

Робимо правильні прошарки

Відправляючи на зберігання особливо цінний декор, обов’язково обгорніть його папером (бажано крафтовим) або одноразовими рушниками. Підійдуть для цього й щільні серветки.

Якщо скляні ялинкові іграшки розміщено в кілька рядів, обов’язково перекладіть їх чимось. Для цього підійде:

 • вата;
 • нарізаний папір;
 • кришиво пінопласту;
 • шматок картону.

Зберігаємо у відповідному місці

yak-zberigaty-yalynkovi-igrashky

Не дарма для зберігання скляних ялинкових іграшок здавна використовують верхні полиці шафи чи антресолі. Там новорічний декор надійно захищений від дітей, що розпустувалися, падінь, вогкості.

Підготовляючи новорічні іграшки до зберігання, також врахуйте:

 • їх не можна загортати у газетний папір. Не виключено, що типографська фарба відіб’ється на поверхні ялинкового декору і таким чином зіпсує його;
 • скляні прикраси не слід зберігати разом із пластиковими або виготовленими з пап’є-маше. Окремо згрупуйте й іграшки, посипані блискітками;
 • гачки, скріпки, шпильки, якими декор кріплять до ялинки, бажано зняти та зберігати в окремому мішечку/пакеті.