Зробити малогабаритну кухню красивою та затишною не так вже й складно. Головне — наявність відповідного бажання та плану дій. Розробити останній вам допоможуть наші поради.
5 слушних порад, як зробити маленьку кухню затишною та красивою
Для більшості з нас кухня — не просто приміщення, де готують їжу. Там ми налаштовуємося на трудовий день, а вечорами ведемо сердечні розмови. Отже, цей простір має бути не лише функціональним, а й естетичним, затишним. Але що робити, коли кухня зовсім маленька й захаращена безліччю речей?.. Звісно, не впадати у відчай! Про те, як зробити кухню затишною та красивою, розповімо нижче. Ну а придбати чимало потрібного й корисного начиння для цього приміщення можна в торгових центрах мережі METRO.
Позбавляємося від непотрібного
Неможливо «проапгрейдити» простір, якщо він захаращений. Отже, насамперед проведіть ретельну ревізію, а потім без жалю позбавтеся від речей, якими не користувалися мінімум пів року. Адже як можна зробити кухню затишною та красивою, коли висувні шухляди переповнені тріснутими кришками й коробочками від продуктів, поламаними формами для печива та іншим мотлохом?..
Під час прибирання врахуйте такі моменти:
- у приміщенні, яке ми розглядаємо, повинна залишитися техніка та прилади, які ви використовуєте для приготування їжі;
- залишки старих сервізів доведеться віднести на смітник, аби нарешті придбати стильний сучасний набір;
- половники, шумівки та інше кухонне начиння слід розвісити на рейлінги, які кріплять у робочій зоні.
Робимо ремонт та оновлюємо обставу
Рано чи пізно на кухні доведеться робити ремонт. Насамперед радимо продумати колір стін. Невелике приміщення здаватиметься просторішим, якщо ви обклеїте його світлими шпалерами персикових або ніжно-рожевих, салатових, помаранчевих відтінків.
Коли у вас малогабаритна кухня, то бажано позбавитися від громіздких меблів. Оптимальний варіант — поділити простір на 2 чітко розмежовані частини: робочу (де розташовані тумби під загальною стільницею, навісні шафки, плита, духовка) та зону відпочинку (де стоять обідній стіл, невеликий м’який куточок, банкетка, табурети/стільці).
Створюємо яскраві акценти
Обов’язково зробіть в інтер’єрі кухні кілька яскравих акцентів, які гармоніюватимуть із загальною обставою. Зокрема, подбайте про:
- Гарні штори. Вони мають бути легкими, з абстрактними малюнками або оригінальними принтами.
- Яскраві прихватки, фартухи, рушники, серветки.
- Наклейки на плитку біля плити або раковини, які зможете час від часу міняти. Також освіжити інтер’єр допоможе меблева плівка. Врахуйте лише, що її доведеться щороку оновлювати.
- Декоративні вироби. Їх можна розмістити на полицях підвісних куточків. Але не переборщіть із декором — 1–2 виробів такого штибу буде цілком достатньо.
Не забуваємо про зелень 
Не відмовляйтеся від живих рослин! Вони очищують повітря, заспокоюють, створюють атмосферу затишку.
Якщо не хочете прикрасити кухню декоративною зеленню, організуйте вирощування базиліку, крес-салату, зеленої цибулі. У продажу є спеціальні горщики для культивування майбутнього вітамінного врожаю.
Організовуємо відповідне освітлення 
На кухні краще використовувати лампи з теплим тоном світла. Пам’ятайте, що для невеликого простору однієї люстри буде недостатньо. Малогабаритну кухню слід оснастити також підсвічуванням у робочій зоні та м’яким, приглушеним освітленням у зоні відпочинку.