Які головні кулінарні тренди 2018 року Ви можете виділити й чи впроваджуєте їх у своєму меню?
Я не вірю в кулінарні тренди. Вони швидкоплинні – постійно з’являються й зникають. Натомість, я переконаний, що треба звертати більше уваги на себе та власні спогади, вподобання. Лише так можна виділятись серед інших шеф-кухарів. Особливо тих, хто сліпо наслідує тренди.
А як щодо сезонності страв? Ви слідкуєте за цим трендом?
Так, звичайно. Сезонність – лейтмотив усіх моїх страв, але я б не називав її трендом.
Тоді Ви, мабуть, точно займаєтеся заготівлею продуктів. Можливо, щось збираєте чи консервуєте власноруч? Чи, може, полюєте на дичину?
Не можу назвати себе мисливцем, бо полювання в Нідерландах заборонене. От з консервацією – інша справа. Дуже багато працюю на кухні й роблю заготівлі з продуктів, які привозять постачальники.
Де Ви зазвичай шукаєте натхнення та нові ідеї для своїх страв?
Натхнення я бачу в усьому, що мене оточує. В мистецтві, моді, природі чи просто в красивих речах. Коли працюєш у лісі та відчуваєш запах хвої, в голові неодмінно зароджується нова ідея створення неповторного смаку страви.
Як Ви вважаєте, що важливіше – wow-презентація чи смак?
Безперечно, важливішим є смак. Коли ти готуєш зі свіжих і яскравих продуктів – це якраз і створює той wow-ефект, зовсім інший рівень майстерності.
Поділіться секретом, як Вам вдається з кожної презентації робити шедевр?
Весь секрет полягає в тому, що не потрібно нічого маскувати й приховувати натуральний смак. Гість ресторану маєте чітко бачити на тарілці те, що він замовив, а не вгадувати інгредієнти.
Чи є серед усього розмаїття інгредієнтів ті, які Вам не подобаються й Ви ніколи не готуєте з них страви?
Для мене таким інгредієнтом є коріандр. Ніколи не додаю його в жодну зі своїх страв.
Як Ви вважаєте, що у професії шеф-кухаря є найскладнішим? Що є найбільшим викликом для Вас?
Напевно, бути креативним щодня. Насправді, це дуже важко. У кожної людини є творчий підйом і спад. Коли в твоєму ресторані щодня повно людей і немає вільних місць, ти повинен задовольнити кожного гостя. Аби відвідувачі повертались до твого закладу, потрібно постійно вдосконалювати свої професійні навички.
Чи бувають у Вас періоди творчої кризи? Як Ви переживаєте ці моменти?
Аби долати кризи, я повертаюсь у минуле. Згадую страви, які дуже подобалися моїм гостям та повертаю їх у меню, при цьому додаю свіжу нотку кожній.
Свою кар’єру Менно Пост розпочав понад 17 років тому. Після успішного закінчення навчання в SVH (Нідерландській школі туризму, послуг і громадського харчування), він продовжив удосконалювати свою кваліфікацію в кращих ресторанах Нідерландів. Своїм вчителем, творчим та професійним лідером Менно вважає Каса Спайкерса – володаря двох зірок Michelin, автора багатьох кулінарних книг і засновника академії кулінарного мистецтва в Енсхеде. З 2000 року Менно працював у ресторанах Ron Blaauuw таDe Bokkedoorns. Кожен з цих закладів свого часу отримав по дві зірки Michelin.